Smartfon z Androidem bez aplikacji Google? To możliwe dzięki /e/ foundation

Macie dość wszechobecnego Wielkiego Brata w postaci firmy Google? Jednocześnie nie wyobrażacie sobie życia bez swojego smartfona z Androidem? Twórcy projektu o nazwie /e/ foundation zapowiedzieli właśnie wprowadzenie do sprzedaży odnowionych modeli popularnych inteligentnych telefonów z pozbawionym usług amerykańskiego giganta autorskim systemem operacyjnym.

Czym jest /e/ foundation? To organizacja non-profit, która z obawy o bezpieczeństwo danych użytkowników rozpoczęła jakiś czas temu pracę nad własnym, niezależnym od usług Google mobilnym systemem operacyjnym udostępnianym na zasadach open source. Ich misja to nie tylko edukacja w temacie dzielenia się prywatnymi danymi, ale także wprowadzenie do użytku gotowych rozwiązań dla wszystkich, którzy szukają pewnych i bezpiecznych alternatyw dla tych dominujących obecnie rynek usług mobilnych i internetowych.

Reklama
źródło: /e/ foundation

Organizacja nie poprzestała jedynie na stworzeniu darmowego i niezależnego systemu operacyjnego – aby ułatwić użytkownikom rozpoczęcie przygody z przygotowanym przez nią oprogramowaniem, planuje ona wprowadzenie do sprzedaży czterech, odnowionych modeli poprzednich flagowców marki Samsung z wgranym przez nią i gotowym do użycia softem.

źródło: /e/ foundation

Jak zapewnia /e/ foundation, sprzedawane smartfony objęte zostaną roczną gwarancją oraz obsłużą kart SIM wszystkich operatorów. Stan telefonów zagwarantować ma najwyższa (Grade A) klasa odnowionych urządzeń.

Indie oskarżają Google o stosowanie praktyk monopolistycznych

Do sprzedaży trafić mają Samsungi Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ w cenach od 279 do 549 euro. Sam zakup nie jest na razie możliwy – firma obecnie bada zainteresowanie kupnem konkretnych modeli, które wyrazić możemy z użyciem znajdującego się pod ich zdjęciami przycisku „jestem zainteresowany”. Potencjalni nabywcy dostaną drogą mejlową informację w momencie, gdy smartfony będą gotowe do sprzedaży.

źródło: /e/ foundation

Wprowadzenie do użycia już istniejącego sprzętu to znacznie łatwiejsze, ale także bardziej ekologiczne rozwiązanie – dzięki niemu organizacja nie tylko oszczędza środki, które musiałaby przeznaczyć na stworzenie własnego sprzętu, lecz daje również drugie życie urządzeniom, które i tak już powstały.

Jeśli należycie do osób, które są świadome istnienia licznych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych oraz z problemów z rosnącą z roku na rok ilością elektrośmieci, propozycja /e/ foundation to z pewnością coś dla Was.

Jeśli zainteresował Was ten projekt, więcej informacji znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

źródło: /e/foundation