Xiaomi Redmi Note 6 Pro na zdjęciu. Jest też częściowa specyfikacja, są m.in. cztery aparaty na pokładzie - Tabletowo.pl

Xiaomi Redmi Note 6 Pro na zdjęciu. Jest też częściowa specyfikacja, są m.in. cztery aparaty na pokładzie

Xiaomi jest jednym z producentów, którego nowości cieszą się największym zainteresowaniem. Marka w niedalekiej przyszłości wprowadzi na rynek m.in. Redmi Note 6 Pro, ale smartfon już powoli zdradza kolejne informacje na swój temat. Niedawno pojawiły się dane o cenach tego modelu w Europie, a teraz mamy okazję zobaczyć go na żywo i przy okazji zapoznać się też z jego (częściową) specyfikacją.

Pierwszym, co wypada odnotować już na wstępie, jest fakt, że Xiaomi dość szybko reaguje na najnowsze trendy i nie opiera się przez stosowaniem ekranów z wycięciem w górnej części. Najczęściej taki wyświetlacz spotykany jest w smartfonach z serii Mi, lecz powoli zaczynają się one pojawiać także w urządzeniach z linii Redmi. Jako pierwszy taki panel otrzymał Redmi 6 Pro (w Polsce dostępny jako Mi A2 Lite).

Wkrótce ekranem z tzw. notchem będzie się mógł pochwalić także Redmi Note 6 Pro. W jego przypadku wyświetlacz ma mieć przekątną 6,26 cala i proporcje 19:9. Rozdzielczość wyświetlacza nie jest znana, ale na 99,9% Xiaomi zdecyduje się na Full HD+, tj. 2280×1080 pikseli – inny scenariusz jest mało prawdopodobny.

Producent w Redmi Note 6 Pro postawi duży nacisk na możliwości fotograficzne. Na tyle smartfona znajdzie się bowiem podwójny aparat, w którym główne oczko ma mieć rozdzielczość 12 Mpix, a pomocnicze 5 Mpix. Jest też informacja o pikselach wielkości 1,4 µm i technologii Dual Pixel Autofokus, więc można się spodziewać, że moduł będzie w stanie zrobić fotki naprawdę dobrej jakości, również w słabszych warunkach oświetleniowych.

Na przodzie Redmi Note 6 Pro umieszczona zostanie natomiast podwójna kamerka 20 Mpix + 2 Mpix. W jej przypadku producent nie chwali się już żadnymi bajerami, więc zapewne drugie oczko zostało dodane po to, aby aparat zrobił jeszcze lepszej jakości efekt bokeh (tj. rozmazanego tła). Oczywiście zapewne nie zabraknie także wsparcia ze strony Sztucznej Inteligencji, której zadaniem będzie upiększenie twarzy w możliwie jak najbardziej naturalny sposób.

Żadną niespodzianką nie jest natomiast fakt, że Redmi Note 6 Pro ma zasilać akumulator o pojemności 4000 mAh, ponieważ to standard w przypadku tej serii.

Tabletowo.pl Xiaomi Redmi Note 6 Pro na zdjęciu. Jest też częściowa specyfikacja, są m.in. cztery aparaty na pokładzie Android Plotki / Przecieki Smartfony Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 6 Pro (fot. Reddit)

Cały czas nie wiadomo, kiedy Redmi Note 6 Pro zadebiutuje oficjalnie – producent skrzętnie ukrywa przed nami tę informację. Xiaomi nie udało się natomiast utrzymać w tajemnicy cen tego modelu w Europie. Jeśli jesteście nimi zainteresowani, zajrzyjcie do podlinkowanego poniżej artykułu.

Polecamy również:

Pierwszy przeciek na temat Xiaomi Redmi Note 6 Pro i od razu znamy cenę w Europie

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi Note 5 3 GB/32 GB (pod linkiem znajdziecie jego specyfikację, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Reddit

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona