Xiaomi naprawdę zależy na graczach – POCOPHONE F1 będzie kolejnym smartfonem właśnie dla nich | Tabletowo.pl

Xiaomi naprawdę zależy na graczach – POCOPHONE F1 będzie kolejnym smartfonem właśnie dla nich

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi ma już w swojej ofercie jeden smartfon dla graczy – Black Shark. Wygląda jednak na to, że wkrótce dołączy do niej kolejny, POCOPHONE F1, o którego istnieniu wiemy od pewnego czasu. Przy okazji poznaliśmy też całkiem sporą część specyfikacji nadchodzącej nowości.

POCOPHONE F1 dostrzeżono właśnie w bazie Bluetooth SIG i w sumie zapewne przeszlibyśmy obok tego obojętnie, gdyby nie fakt, że organizacja opublikowała zadziwiająco dużo informacji na temat tego smartfona, podczas gdy najczęściej ogranicza się do wymieniania modułów łączności w danym urządzeniu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się całkiem sporo o najnowszym modelu od Xiaomi.

Najważniejszymi elementami w opisie, jakim podzieliła się organizacja Bluetooth SIG, bez wątpienia są te, które mówią o zastosowaniu flagowego procesora Qualcomm Snapdragon 845 i systemu chłodzenia cieczą. Można z tego wywnioskować, że POCOPHONE F1 będzie smartfonem dla graczy, ponieważ oni z takiego połączenia zrobią największy użytek. W przeciwnym razie – jeśli już – Xiaomi najpewniej zastosowałoby rurkę, odprowadzającą ciepło z jednostki centralnej.

Organizacja Bluetooth SIG zdradziła również, że POCOPHONE F1 wyposażono w podwójny aparat główny, w którym główne oczko ma 12 Mpix, piksele wielkości 1,4 µm i Dual Pixel Autofocus, a drugie 5 Mpix. Na przodzie znajduje się z kolei pojedyncza kamerka 20 Mpix z technologią Super Pixel, która łączy informacje z czterech pikseli w jeden większy, pozwalając tym samym zmniejszyć ilość szumów, wpuścić więcej światła i polepszyć ogólną jakość zdjęcia, szczególnie w gorszych warunkach oświetleniowych. Do tego aparatowi na froncie towarzyszą nadajnik i kamera podczerwieni, dzięki czemu system rozpoznawania twarzy ma działać świetnie również w nocy, nie tylko w dzień.

Przypomnijmy przy okazji, że wcześniejsze doniesienia mówiły także o obecności na pokładzie POCOPHONE F1 wyświetlacza o przekątnej 5,99 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD (2160×1080 pikseli) oraz 6 GB RAM i – w zależności od wersji – 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Konfiguracja 6 GB/64 GB ma podobno kosztować równowartość 420 euro (~1800 złotych), natomiast 6 GB/128 GB 460 euro (~1970 złotych)

Źródło: xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona