Xiaomi Black Shark (fot. Xiaomi)

Tak będzie wyglądał Black Shark 2 od Xiaomi. Czy nowy smartfon spodoba się graczom?

Ostatni rok przyniósł wiele nowego, ale jednym z największych zaskoczeń niewątpliwie jest rozwinięcie się segmentu smartfonów dla graczy, który do premiery Razer Phone właściwie nie istniał. W najbliższych miesiącach czeka nas wysyp następców zaprezentowanych już urządzeń, w tym także m.in. Black Shark 2. Sprzęt właśnie zdradził pierwsze informacje na swój temat. Ciekawe, czy gracze będą usatysfakcjonowani.

Xiaomi Black Shark 2 pojawił się w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA, która opublikowała na swojej stronie zdjęcia tego modelu. Od razu widać, że jest to bezpośredni następca Black Shark 1. generacji, ponieważ również charakteryzuje się typowym dla urządzeń dla graczy designem – przeciętny użytkownik raczej nie zwróci na niego uwagi, gdyż takie osoby preferują metalowe lub szklane obudowy w modnych kolorach.

Reklama

W przypadku designu Black Shark 2 Xiaomi nie zdecydowało się na rewolucję, a jedynie lekki lifting tego, co znamy z Black Shark 1. generacji. Nowy model również ma podwójny aparat główny, ale tym razem moduł zamontowano pośrodku plecków, a oczka i diodę doświetlającą umieszczono w nim pionowo. Jednocześnie producent przeniósł też na tył czytnik linii papilarnych.

Xiaomi Black Shark 2 (fot. TENAA via TechANDROIDS.com)

TENAA podzieliła się przy okazji także częścią specyfikacji Black Shark 2. Smartfon wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,99 cala, czyli taki sam, jak w Black Shark 1. generacji, aczkolwiek dokładnych parametrów ekranu jeszcze nie znamy. W nowym modelu znalazła się również bateria o takiej samej pojemności jak w poprzedniku, czyli 4000 mAh.

Black Shark 2 ma wymiary 160×75,26×8,7 mm. Dla porównania, Black Shark 1. generacji mierzy 161,6×75,4×9,25 mm, więc nadchodząca nowość będzie nieco mniejsza pod każdym względem od swojego bezpośredniego poprzednika, chociaż – jak już wspomniałem – wizualnie sprawia wrażenie masywniejszej.

Data premiery Black Shark 2 nie jest znana, ale raczej wątpliwe, aby smartfon zadebiutował jeszcze w 2018 roku, ponieważ Black Shark 1. generacji został zaprezentowany zaledwie pięć miesięcy temu, w kwietniu.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Black Shark 1. generacji

Źródło: TENAA przez TechANDROIDS.com