Cena Xperii XZ3 zaskakuje – co najważniejsze, pozytywnie!

Polską cenę Xperii XZ3 oficjalnie poznamy dopiero jutro, ale już dziś jeden z operatorów udostępnił informację na jej temat. Sony zapowiadało, że pozytywnie nas ona zaskoczy i rzeczywiście to robi. Gdzieś jednak musi być haczyk, bo byłoby za pięknie…

Czego możemy się spodziewać?

Kilka dni temu niemiecki Amazon dodał do swojej oferty Xperię XZ3 i umieścił przy niej cenę 799 euro. W bezpośrednim przeliczeniu daje to równowartość ~3450 złotych. Nauczeni doświadczeniem spodziewalibyśmy się, że w Polsce za ten smartfon trzeba będzie zapłacić 3599 złotych, ponieważ tak to wyglądało w przypadku Xperii XZ2 – na Zachodzie kosztowała 799 euro, a u nas wspomniane 3599 złotych.

Reklama

Podczas premiery Xperii XZ3 polski oddział Sony zadeklarował jednak, że polska cena smartfona pozytywnie nas zaskoczy. Każdy zrozumiał to jako obietnicę, że smartfon będzie tańszy od swojego bezpośredniego poprzednika. I rzeczywiście jest. Play wymienia go bowiem w swoich najnowszych cennikach i podaje, że kosztuje 3399 złotych, czyli o 200 złotych mniej niż Xperia XZ2 w momencie debiutu w Polsce.

Xperia XZ3 wprowadza pozytywne zmiany

Pod wieloma względami Xperia XZ3 jest bardzo podobna do swojej poprzedniczki – (największą) nowością jest obustronnie zakrzywiony wyświetlacz OLED z aktywnymi krawędziami, a także donośniejsze głośniki stereo. Jak w takim razie Sony udało się zredukować polską cenę, podczas gdy europejska pozostała na niezmiennym rok do roku poziomie?

Cóż, można spróbować to wyjaśnić na dwa sposoby. Pierwszym może być chęć zwiększenia sprzedaży flagowej Xperii w Polsce – 200 złotych to mimo wszystko dużo pieniędzy i niższa cena ma szansę skuteczniej nakłonić klienta do zakupu. Niewykluczone jednak, że w związku ze zredukowaniem ceny, nie ma co liczyć na tak wartościowy prezent, jak przy przedsprzedaży Xperii XZ2 (Sony dorzucało bowiem wtedy konsolę i trzy gry).

Czekamy na cenę

Oczywiście to tylko domysły – ceną producent nas jutro już nie zaskoczy, ale kto wie, być może zrobi to ogłaszając, że w przedsprzedaży dodawany będzie tak samo wartościowy prezent, jak przy poprzedniczce? Jak myślicie?

Źródło: Play, gsmManiaK