To już przesądzone – smartfony Sony od przyszłego roku będą wyglądać inaczej. Czekam na flagowca

Sony Xperia L3 (fot. @OnLeaks @Pricebaba)

Design Xperii XA3 był dla mnie niemałą niespodzianką. Okazuje się, że Sony faktycznie znowu zmieni język stylistyczny i pójdzie w nowym kierunku. Jest to niezwykle intrygujące, ponieważ pojawia się pytanie: jak w takim razie będzie wyglądał kolejny flagowiec?

Design smartfonów Sony można albo kochać, albo szczerze nie lubić. Producent ostatnio cały czas szuka jednak pomysłu na niego, ponieważ nie jest już tak konsekwentny, jak jeszcze do serii XZ1 i XA1 włącznie, kiedy stawiał na duże ramki i mocno kanciastą bryłę. Szczególnie modele z linii XZ2 i XZ3 wyglądają inaczej, chociaż i wzornictwo urządzeń z linii XA2 było sporym zaskoczeniem.

Reklama

Okazuje się jednak, że Sony wcale nie przestało eksperymentować, o czym świadczą rendery Xperii XA3, które mieliśmy okazję zobaczyć wczoraj. Co więcej, to już właściwie przesądzone, że Japończycy pójdą w nowym kierunku – dzisiaj światło dzienne ujrzały rendery Xperii L3 i nie pozostawiają one właściwie żadnych złudzeń.

Osobiście cały czas się miotam i nie wiem, czy to wzornictwo mi się podoba, czy jednak nie. Bo o ile Xperia XA3 ma w sobie coś, co sprawia, że miło się na nią patrzy, to wspomniana Xperia L3 przypomina mi masę innych smartfonów z Androidem. Nie widzę w niej nic oryginalnego, ale nie czy to wada? W sumie… nie.

Serwis źródłowy podaje, że Xony Xperia L3 zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+, a całość ma mieć wymiary 153,8×71,9×9 mm. Obudowa najpewniej będzie wykonana z tworzywa sztucznego – raczej nie ma się co spodziewać tutaj szklanych plecków.

Sam przód nie wywołuje efektu wow, ponieważ ramki nad i pod wyświetlaczem wydają się dość szerokie. Tył też jest zupełnie zwyczajny, aczkolwiek godnym odnotowania jest fakt, iż w lewym górnym rogu umieszczono podwójny aparat główny, który dopiero zadamawia się w smartfonach Sony. Co więcej, moduł ma być schowany poniżej linii obudowy, co w dzisiejszych czasach jest prawdziwym ewenementem.

Sony Xperia L3 (fot. @OnLeaks @Pricebaba)

Na górnej krawędzi Xperii L3 znajdzie się 3,5 mm złącze słuchawkowe, a na dolnej port USB-C. Na prawym boku zaprojektowano kolejno: klawisz włączania, czytnik linii papilarnych i klawisze do regulacji głośności, a na lewym tackę na kartę SIM (być może nawet i dwie) oraz microSD.

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje Xperia L3, ale być może zrobi to na początku 2019 roku, rok po premierze Xperii L2.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/02/smartfon-sony-xperia-xa3-render/

Źródło: Pricebaba.com