fot. Samsung

Podoba Wam się Samsung Galaxy S9 w nowej, niebiesko-białej wersji? Z Polski też będziecie go mogli kupić

Samsung zaprezentował nową, niebiesko-białą wersję Galaxy S9Galaxy S9+ już jakiś czas temu, ale wówczas potraktowaliśmy to jako zwykłą ciekawostkę, ponieważ nic nie wskazywało na to, że trafi ona również do Europy. Producent wszystkich jednak zaskoczył – tegoroczne flagowce będą dostępne w takim wydaniu również na Starym Kontynencie.

Do premiery smartfonów z serii Galaxy S10 jeszcze dużo czasu, więc Samsung stara się podtrzymać zainteresowanie tegorocznymi flagowcami. Wciąż na przykład można w Polsce kupić Galaxy S9+ za jedyne 2699 złotych, aczkolwiek oferta ta ważna jest tylko do dzisiaj. Oprócz licznych promocji, Koreańczycy mają też inne sposoby, aby urządzenia z linii Galaxy S9 nie przestały przyciągać uwagi klientów.

Reklama

Samsung, podobnie jak i inni producenci, nie odkrywa od razu wszystkich kart, pomimo że najpewniej jeszcze przed premierą producent ma już zaplanowane wszystkie posunięcia. Dość popularne jest wypuszczanie na rynek nowych wersji kolorystycznych co kilka miesięcy, aby przywracać zainteresowanie danym modelem i przekonać do zakupu tych, którym nie podobały się dotychczas dostępne wydania.

Najnowszymi nabytkami w serii Galaxy S9 są modele z dopiskiem Polaris Blue, które charakteryzują się niebiesko-białą obudową. Co bardzo istotne, są to pierwsze flagowce Samsunga w tego typu wydaniu, chociaż nie pierwsze smartfony w ogóle (zob. Galaxy A9 Star). Oczywiście powstały one z myślą o zbliżających się coraz szybciej świętach i nie da się ukryć, że baaardzo kojarzą się z zimą.

Samsung potwierdził, że Galaxy S9Galaxy S9+ w wersji Polaris Blue będą dostępne w Niemczech od początku grudnia 2018 roku. Jestem na etapie pytania rzecznika polskiego oddziału Samsunga, czy smartfony w tym wydaniu trafią również do Polski, ale nawet jeśli nie, to ściągnięcie ich do naszego kraju za pośrednictwem niemieckiego Amazonu nie powinno być żadnym problemem.

Samsung podał od razu sugerowane ceny obu modeli:

  • Galaxy S9 Polaris Blue – 849 euro,
  • Galaxy S9+ Polaris Blue – 949 euro,

ale raczej wątpliwe, aby tyle faktycznie kosztowały, ponieważ czas zrobił swoje i tegoroczne flagowce marki zdążyły mocno stanieć (za model z „Plusem” w nazwie trzeba na przykład w niemieckim Media Markt zapłacić 649 euro), a prawdopodobnie nikt nie dopłaci kilkaset euro za samą dwukolorową obudowę.

Samsung Galaxy S9 Polaris Blue – dostępność w Polsce

Otrzymałem już odpowiedź na pytanie o dostępność w Polsce Galaxy S9Galaxy S9+ w wersji Polaris Blue. Na razie nie zapadła ostateczna decyzja o wprowadzeniu tych modeli do sprzedaży w naszym kraju, ale kwestia cały czas pozostaje otwarta, więc jest na to szansa. Jak powiedział mi rzecznik polskiego oddziału Samsunga, Olaf Krynicki, wszystko zależy od klientów i ich zainteresowania.

Źródło: Samsung