Galaxy Note 9 nie robi tak dobrych zdjęć i filmów jak Huawei P20 Pro. Przynajmniej według DxOMark

Producenci rywalizują na cyferki na wielu płaszczyznach. Najpopularniejszymi są specyfikacja oraz benchmarki, ale niektóre marki ochoczo chwalą się również pozycją w rankingu DxOMark Mobile. Huawei może od teraz mówić, że jego P20 Pro robi lepsze zdjęcia i filmy niż Galaxy Note 9.

Jeszcze do niedawna to smartfony HTC brylowały w rankingu DxOMark Mobile. Sytuacja jednak się zmieniła i ostatnio na dwa pierwsze miejsca wskoczyły tegoroczne flagowce Huawei. Szczególnie dobrym wynikiem może się pochwalić P20 Pro, ponieważ w ostatecznym rozliczeniu przyznano mu aż 109 punktów (model ten dostał 114 punktów za zdjęcia i 98 punktów za filmy).

Nie ukrywam, że zrobiło to na mnie niemałe wrażenie, ale jednocześnie z niecierpliwością czekałem na testy flagowców konkurencji, aby zobaczyć, czy zdoła ona zdetronizować Huawei P20 Pro. Cóż, nie udało jej się to. W rankingu DxOMark Mobile pojawiły się HTC U12+ oraz Samsung Galaxy Note 9 i żaden z nich nie może pochwalić się tak dobrym wynikiem, jak high-end Huawei.

Oba modele w ostatecznym rozrachunku dostały po 103 punkty i zajmują ex aequo drugie miejsce. HTC U12+ otrzymał 106 punktów za zdjęcia i 95 punktów za filmy. Samsungowi Galaxy Note 9 ekipa z DxOMark przyznała z kolei 107 punktów za fotografie i 94 punkty za wideo. Różnice są więc naprawdę minimalne.

Szczegółowa ocena Samsunga Galaxy Note 9 (fot. DxOMark)

Chociaż wynik Galaxy Note 9 mimo wszystko robi wrażenie i jest godny pogratulowania, to Huawei najprawdopodobniej nie omieszka wykorzystać przeciwko Samsungowi faktu, iż jego najnowszy flagowiec nie zdołał pokonać pod względem możliwości fotograficznych P20 Pro. W końcu Chińczycy mają ambicje zostać największym producentem smartfonów na świecie, a do osiągnięcia tego celu zostało im już tylko zepchnąć z piedestału koreański koncern.

Mimo wszystko nie wiadomo jednak, czy P20 Pro wkrótce nie spadnie z pierwszego miejsca. Przed nami bowiem premiera tegorocznych iPhone’ów i niektórzy uważają, że DxOMark może sypnąć punktami. Czy tak się stanie – zobaczymy. Póki co Huawei może się chwalić, że jego flagowiec jest najlepszy, a do tego robi lepsze zdjęcia i filmy niż Galaxy Note 9 ;)

Źródło: DxOMark