fot. All About Samsung

Co zaoferują cztery aparaty w nowym smartfonie Samsunga? Koreańczycy wybrali ciekawą konfigurację

Jakoś cały czas nie potrafię uwierzyć, że Samsung już wkrótce zaprezentuje pierwszy na świecie smartfon z poczwórnym aparatem głównym na pleckach. Wszystko jednak na to wskazuje. Jeszcze przed oficjalną premierą tego urządzenia dowiadujemy się, na jaką konfigurację w przypadku aparatu zdecydowali się Koreańczycy. Przy okazji poznaliśmy też częściową specyfikację nadchodzącej nowości.

Design i nazwa

Zanim przejdziemy do najciekawszej kwestii, na wstępie wypada ustalić dwie rzeczy. Cały czas nie wiadomo, jak będzie wyglądał przywoływany smartfon oraz pod jaką nazwą zadebiutuje na rynku. Render, który widzicie na samej górze, jest tylko konceptem, wymyślonym przez ekipę serwisu All About Samsung. Jeśli zaś chodzi o nazwę, to mówi się o „Galaxy A9 Star Pro”, aczkolwiek Samsung i w tej materii może nas zaskoczyć, i wymyślić zupełnie inną. Mimo wszystko można mieć pewność, że sprzęt dołączy właśnie do serii Galaxy A.

Reklama

Aparaty

Jakkolwiek nadchodzący smartfon będzie wyglądać i się nazywać, największą uwagę i tak skupi na sobie jego aparat główny, ponieważ ma się on składać z aż czterech oczek. To niespotykane posunięcie i trudno było zgadnąć, na jaką konfigurację zdecyduje się Samsung. Teraz jednak już to wiemy.

Główne oczko w poczwórnym aparacie ma mieć 24 Mpix. Drugie z kolei zaoferuje rozdzielczość 8 Mpix i obiektyw szerokokątny o polu widzenia 120°. Najciekawsze jest jednak to, że pozostałe dwa w tym module mają mieć – odpowiednio – 5 Mpix oraz 10 Mpix i odpowiadać za zoom (zapewne optyczny, aczkolwiek tego serwis źródłowy już nie precyzuje).

Na przodzie smartfona znajdzie się z kolei oczko o rozdzielczości 24 Mpix, wykorzystujące sensor Sony IMX576.

Pozostała specyfikacja

Oprócz opisanego powyżej zestawu aparatów, nadchodzący smartfon Samsunga zaoferuje również wyświetlacz Infinity Display Super AMOLED o przekątnej 6,28 cala i rozdzielczości Full HD+ oraz ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512. Urządzenie ma też zasilać akumulator o pojemności 3720 mAh.

Data premiery

Jedyne, czego możemy być pewni, to tego, że smartfon zadebiutuje 11 października 2018 roku o godzinie 11:00 polskiego czasu – konferencja ma się bowiem odbyć w Malezji i rozpocząć o godzinie 17:00 lokalnego czasu.

Źródło: All About Samsung