Samsung nie da się wyprzedzić Huawei – to on jako pierwszy zaprezentuje smartfon z dziurką w ekranie

Samsung jako pierwszy zapowiedział (na styczeń 2019 roku) premierę pierwszego na rynku smartfona z dziurką w ekranie. Dość nieoczekiwanie Huawei ostatnio jednak poinformował, że jeszcze w tym miesiącu pokaże urządzenie wyposażone w podobne rozwiązanie. Koreańczycy najwyraźniej nie zamierzają dać się wyprzedzić przez swojego największego rywala i dlatego dość znacznie przyspieszyli prezentację Galaxy A8s.

Prawdopodobnie mało kto podejrzewał, że od tzw. notcha i wycięcia w kształcie łezki/kropli wody przejdziemy do dziur w ekranach. Wiele osób (ja również) jest sceptycznie nastawiona do tego rozwiązania – strach przed nieznanym jest jak najbardziej zrozumiały, lecz prawdziwy test przejdzie ono w praktyce. Kto wie, może sprawdzi się lepiej od swoich poprzedników?

Reklama

Samsung jako pierwszy zapowiedział smartfon z dziurą w ekranie – według składanych kilka tygodni temu deklaracji, miał on zadebiutować w styczniu 2019 roku. Dość nieoczekiwanie do gry wszedł jednak Huawei, który zdradził, że zaprezentuje urządzenie z podobnym rozwiązaniem jeszcze w tym roku, a dokładniej w grudniu. To bez wątpienia musiało uderzyć w Koreańczyków.

Na tyle, że postanowili oni przyspieszyć premierę Galaxy A8s o kilka tygodni. Właśnie Samsung bowiem poinformował, że zaprezentuje ten smartfon już 10 grudnia 2018 roku, czyli za tydzień. Tym samym uda mu się wyprzedzić Huawei, który zaplanował debiut modelu Nova 4 na „dopiero” 17 grudnia 2018 roku. Ciekawe, czy Chińczycy spodziewali się takiego posunięcia ze strony Koreańczyków.

Jeżeli o mnie chodzi, to oczywiście cieszę się na wieść o takim obrocie spraw, ponieważ (chyba) nikt nie lubi czekać zbyt długo na premierę smartfonów z nowymi rozwiązaniami na pokładzie. Tym bardziej, że w ogólnym ujęciu Samsung Galaxy A8s zapowiada się na kawał naprawdę dobrego sprzętu, chociaż w odniesieniu spektakularnego sukcesu może mu przeszkodzić dość wysoka cena.

Jeśli jesteście ciekawi, co zaoferuje Samsung Galaxy A8s, odsyłam Was do podlinkowanego poniżej artykułu na jego temat – znajdziecie w nim mnóstwo informacji na temat specyfikacji tego smartfona i spodziewanej cenie:

https://www.tabletowo.pl/2018/11/27/smartfon-samsung-galaxy-a8s-specyfikacja-jaka-moze-byc-cena/

Źródło: Weibo, Weibo dzięki Phone Arena