Razer nie rzucał słów na wiatr – premiera Razer Phone 2 zbliża się nieuchronnie, znamy już jego specyfikację | Tabletowo.pl

Razer nie rzucał słów na wiatr – premiera Razer Phone 2 zbliża się nieuchronnie, znamy już jego specyfikację

Dołącz do dyskusji 0

Razer oficjalnie potwierdził, że przygotowuje drugą generację Razer Phone. Prace nad smartfonem muszą być już w bardzo zaawansowanym stadium, bowiem zaczyna on gościć w benchmarkach. Jego pojawienie się odnotowały Geekbench i AnTuTu.

Pierwszy z benchmarków nigdy nie zdradza zbyt wiele, więc zupełnie go tutaj pominiemy – szczególnie, że drugi z nich w pełni potwierdza podane przez Geekbench informacje. Najważniejszą zmianą względem Razer Phone pierwszej generacji – przynajmniej – moim zdaniem nie jest jednak zastosowanie ośmiordzeniowego (8x Kryo 385; 10 nm) procesora Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 – jest to oczywiste, bowiem poprzednika napędza Qualcomm Snapdragon 835 z Adreno 540 i producent zwyczajnie nie mógł ponownie go zastosować, ponieważ pozostałby w tyle za konkurencją (a ta jest coraz większa i silniejsza).

Zaskoczeniem natomiast jest to, że Razer pozostał wierny klasycznym ekranom i wyposażył Razer Phone 2 w panel o proporcjach 16:9, podczas gdy konkurencja również w gamingowych smartfonach stosuje wyświetlacze 18:9 (2:1). Muszę przyznać, że jestem ogromnie ciekawy, dlaczego producent podjął taką decyzję – być może jednak wyjaśni nam to podczas oficjalnej premiery tego modelu.

Sporą (w dosłownym tego słowa znaczeniu) niespodzianką jest także to, że Razer Phone 2 zaoferuje aż 512 GB pamięci wbudowanej, podczas gdy poprzednik miał jej tylko 64 GB. Oczywiście niewykluczone, że na rynku pojawi się też wersja 256 GB lub 128 GB, ale 512 GB naprawdę robi wrażenie. Niezmienna natomiast pozostanie ilość RAM – nadal będzie jej 8 GB.

AnTuTu zdradza jeszcze, że Razer Phone 2 pracuje pod kontrolą Androida 8.1.0 Oreo. Z jednej strony szkoda, że nie jest to już Android 9.0 Pie, lecz nie wiadomo, czy najnowsze wydanie pozbyło się już wszystkich chorób wieku dziecięcego – a gamingowy smartfon musi być niezawodny w 100%, ponieważ gracze na pewno by się wściekli, gdyby podczas wbijania kolejnego levelu wyskoczył im jakiś błąd systemu.

Razer Phone 2 AnTuTu (fot. AnTuTu via MySmartPrice)

Razer wciąż nie zdradził, kiedy zaprezentuje Razer Phone 2, ale przypomnijmy, że Razem Phone zadebiutował 1 listopada 2017 roku – niewykluczone więc, że mniej więcej w tych samych okolicach 2018 roku czeka nas premiera następcy.

Źródło: AnTuTu przez MySmartPrice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona