smartfon Oppo Reno
Oppo Reno (fot. Oppo)

Oppo K3 kolejnym smartfonem z aparatem na „płetwie rekina”

Oppo na przykładzie smartfonów z serii Oppo Reno pokazało, że aparat do selfie i rozmów wideo może się wysuwać z wnętrza obudowy w nieco inny sposób. Sam producent porównuje to do mechanizmu otwierania drzwi w Lamborghini, inni natomiast pieszczotliwie nazywają platformę „płetwą rekina”. Właśnie okazuje się, że rozwiązanie to trafi także do innych modeli marki.

Chociaż niejedna osoba deklaruje, że nie potrzebuje aparatu do selfie i rozmów wideo, to takich użytkowników jest zbyt mało, aby przekonać jakiegokolwiek producenta do wypuszczenia na rynek smartfona bez tego elementu.

Reklama

Każda firma jednocześnie stara się wypełnić wyświetlaczem jak największą część panelu przedniego i konieczność umieszczenia na pokładzie aparatu do selfie i rozmów wideo wcale tego nie ułatwia. Wyjściem z tej sytuacji jest zamontowanie go na wysuwanej platformie – po rozwiązanie to sięga coraz więcej marek (ostatnio po raz pierwszy zrobił to też Huawei w modelu P Smart Z).

Oppo poszło jednak trochę pod prąd, bowiem jako pierwsze i jedyne zaprojektowało platformę w kształcie płetwy rekina. W sumie nie wiadomo, czy zadecydowały o tym względy praktyczne, czy zwyczajna chęć wyróżnienia się na tle konkurencji, lecz faktem jest, że smartfony z serii Oppo Reno nie będą jedynymi urządzeniami w portfolio marki z takim rozwiązaniem.

Kamerka do selfie i rozmów wideo w Oppo Reno (fot. Oppo)

Nadchodzi bowiem Oppo K3

W sieci pojawiła się spora część specyfikacji nowego smartfona Oppo, ale najciekawszą informacją jest ta, że aparat do selfie i rozmów wideo (o rozdzielczości 16 Mpix) będzie się wysuwał z wnętrza obudowy na platformie w kształcie płetwy rekina, jak w Oppo Reno.

Oprócz tego, Oppo K3 zostanie również wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080, z którym zintegrowany będzie „optyczny czytnik linii papilarnych nowej generacji”. Sercem smartfona ma być zaś ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616.

Oppo K3 w standardzie zaoferuje 128 GB pamięci wbudowanej, natomiast w zależności od wersji również 6 GB lub 8 GB RAM. Na pokładzie smartfona znajdą się także podwójny aparat główny 16 Mpix + 2 Mpix, złącze słuchawkowe 3,5 mm, port USB-C i akumulator o pojemności 3700 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania VOOC Flash Charge 3.0 20 W.

Co ciekawe, pomimo dość wyśrubowanej specyfikacji, obudowa Oppo K3 ma zostać wykonana z tworzywa sztucznego.

Na razie nie wiadomo, kiedy model ten oficjalnie zadebiutuje i ile będzie kosztował.

Źródło: @smartvenkat95