OnePlus 6T (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Oto OnePlus 6T w całej okazałości. Albo się zakochacie, albo odwrócicie wzrok rozczarowani

Premiera OnePlus 6T zbliża się nieuchronnie – dzielą nas od niej dokładnie trzy tygodnie. Zanim smartfon jednak zadebiutuje oficjalnie, zdąży zdradzić jeszcze niejedną informację na swój temat. Jak teraz, kiedy mamy okazję zobaczyć go w pełnej krasie.

Odnoszę wrażenie, że smartfony OnePlusa albo się kocha, albo ma się je w głębokim poważaniu. Producent z jednej strony nie idzie na żadne kompromisy, starając się zaoferować możliwie jak najlepszą specyfikację i możliwości w atrakcyjnej cenie, a z drugiej decyduje się na kroki, które wywołują sporo kontrowersji.

Reklama

W przypadku OnePlus 6 najwięcej emocji wywołało wcięcie w ekranie, natomiast w OnePlus 6T może to być brak 3,5 mm złącza słuchawkowego. Oczywiście można liczyć (albo mieć chociaż nadzieję), że producent dorzuci w zestawie przejściówkę z USB-C, ale nie dla wszystkich będzie to satysfakcjonujące rozwiązanie.

OnePlus 6T ekran także ma mieć wycięcie w górnej części, ale już nie tak duże, jak wyświetlacz w OnePlus 6. Prawdopodobnie więc spora część przeciwników tzw. notcha będzie w stanie je zaakceptować, ponieważ ma ono kształt łezki/kropli wody i zabiera bardzo mały procent panelu.

Największą nowością w OnePlus 6T i tak jednak będzie czytnik linii papilarnych, zintegrowany z ekranem. Aparat na tyle pozostanie natomiast podwójny, chociaż w przeszłości pojawiły się przecieki o potrójnym.

Można się też spodziewać, że wyświetlacz w OnePlus 6T zaoferuje przekątną 6,4 cala, proporcje 19,5:9 i rozdzielczość 2340×1080 pikseli, co oznacza, że będzie nieco większy i dłuższy niż ekran w OnePlus 6. Smartfon ponownie ma napędzać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, współpracujący z 6 GB lub 8 GB RAM. Zapewne i tym razem na rynku pojawią się konfiguracje z 64 GB, 128 GB i 256 GB pamięci wbudowanej.

OnePlus 6T ma mieć wymiary 157,5×75,7×8,2 mm, aczkolwiek ten ostatni wzrośnie do 8,6 mm, jeśli weźmiemy pod uwagę wystający moduł podwójnego aparatu na pleckach. Dla porównania, OnePlus 6 mierzy 155,7×75,4×7,8 mm. Serwis źródłowy jest zdania, że większa grubość może oznaczać zastosowanie większej baterii, ale czy OnePlus rzeczywiście zdecyduje się na taki krok – zobaczymy.

Źródło: MySmartPrice