To jeszcze nie koniec serii Moto Z – nadchodzi Moto Z5 z baterią o ogromnej pojemności

Mimo że serię Moto Z można uznawać za flagową, to Motorola niespecjalnie się do niej przykładała – w ostatnich latach znacznie więcej uwagi poświęcano liniom Moto G i One. Producent nie zamierza jej jednak wygaszać, o czym świadczą pierwsze doniesienia na temat Moto Z5. Smartfon zaoferuje akumulator o ponadprzeciętnej pojemności.

Reklama

Motorola zdecydowała się na odważny ruch, stawiając w serii Moto Z na modułowość. Producent wiele w nią zainwestował i nie wycofał się z tego projektu, chociaż od samego początku był on bardzo ryzykowny. Mimo że nie znamy dokładnych wyników sprzedażowych, to na przestrzeni lat można było odnieść wrażenie, że w Polsce smartfony z linii Moto Z cieszą się całkiem niezłą popularnością wśród klientów.

Reklama

Motorola była jednak bardzo niekonsekwentna w przypadku tej serii. Do Polski trafiło tylko kilka modeli, w tym wyłącznie jeden z topowej półki (Moto Z pierwszej generacji). Najmłodszym członkiem linii Moto Z jest średniopółkowa Moto Z4, która zadebiutowała pod koniec maja 2019 roku. Teraz okazuje się, że producent ani myśli o wygaszeniu tej rodziny, bowiem przygotowuje kolejny model, Moto Z5.

Motorola Moto Z5

W bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) odnaleziono smartfon o oznaczeniu XT2055-1, który – jak dowiedziała się redakcja serwisu The Mallu Mail – zadebiutuje na rynku jako Motorola Moto Z5. Źródła bliskie Motoroli przy okazji poinformowały, że urządzenie zostanie zaprezentowane dopiero po targach MWC 2020. Niewykluczone więc, że – podobnie jak Moto Z4 – nie będzie dostępne globalnie, a jedynie na wybranych rynkach.

FCC tym razem nie zdradziła zbyt wiele na temat specyfikacji Moto Z5. Agencja ujawniła jednak bardzo istotny szczegół, a mianowicie, że smartfon wyposażono w akumulator o ogromnej (jak na tę serię) pojemności, bo aż 5000 mAh. To nie lada niespodzianka, ponieważ Motorola do tej pory starała się maksymalnie odchudzić urządzenia z tej serii (właśnie dlatego Moto Z2 Play miała znacznie mniejszą baterię od Moto Z Play). Jednocześnie to też odważne posunięcie, gdyż wówczas użytkownicy mogą już nie potrzebować Moto Modsów z dodatkowym akumulatorem.

Nie wiadomo na razie, czy Moto Z5 będzie smartfonem z topowej półki, czy ze średniej, jak Moto Z4. Jako że Motorola na targach MWC 2020 zaprezentuje flagowca z krwi i kości na globalny rynek, druga z ww. opcji wydaje się bardziej prawdopodobna.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto Z3 Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: FCC via The Mallu Mail, GSMArena

Reklama