LG V40 ThinQ (fot. @OnLeaks @Slashleaks)

Nie ma już wątpliwości – tak będzie wyglądał LG V40 ThinQ. Brawo LG!

Informacje na temat LG V40 ThinQ pojawiają się coraz częściej, więc powoli dowiadujemy się, jak będzie on wyglądał i co zaoferuje. I chociaż nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje (są różne wersje), to już teraz możemy zobaczyć go w pełnej krasie.

Reklama

Oczywiście LG V40 ThinQ nie jest niezaprzeczalnie piękny, ponieważ wyświetlacz (najprawdopodobniej P-OLED) ma wycięcie w górnej części, które wzbudza wiele kontrowersji. Mimo wszystko uważam, że LG należą się słowa pochwały za jego rozmiary, ponieważ Google Pixel 3 XL będzie miał monstrualnego tzw. notcha.

Reklama

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego wspominam o smartfonie koncernu z Mountain View, to już wyjaśniam. Otóż zarówno on, jak i LG V40 ThinQ zaoferuje podwójną kamerkę na przodzie. Patrząc na Google Pixel 3 XL wydawać by się mogło, że taki moduł potrzebuje dużo miejsca (i stąd tak pokaźne rozmiary wycięcia w ekranie), ale LG pokazuje, iż wcale nie musi tak być.

Jeżeli zaś chodzi o wyświetlacz, to – jak już wspomniałem – najpewniej będzie to matryca P-OLED, charakteryzująca się przekątną 6,3 cala i proporcjami 19,5:9. Pod ekranem widoczny jest tzw. podbródek, ale – jak na smartfon z Androidem – jest on naprawdę wąski. Pozostałe ramki zdają się mieć szerokość podobną, jak w LG G7 ThinQ.

Sporo ciekawego dzieje się również na tyle LG V40 ThinQ, ponieważ będzie to pierwszy smartfon LG z potrójnym aparatem. Wizualnie nie jest to rewolucja, ponieważ do dwóch oczek dołączono po prostu trzecie, ale muszę przyznać, że… bardzo mi się to podoba. Dzięki temu stylistycznie pasuje do swojego poprzednika – takie konserwatywne podejście może przypaść do gustu potencjalnym klientom.

Nadal jednak nie wiadomo, na jaką konfigurację zdecydowało się LG, ale wątpliwe, aby zrezygnowało z dotychczasowej – z dużym prawdopodobieństwem do oczka głównego i tego z obiektywem szerokokątnym dodany zostanie tzw. teleobiektyw. Chyba, że Koreańczycy pójdą w tę samą stronę, co Oppo w modelu Oppo R17 Pro i zaimplementują TOP 3D Camera.

Zagadką pozostaje także data premiery LG V40 ThinQ. Do tej pory pojawiły się bowiem aż trzy wersje: druga połowa września, pierwsza połowa października i połowa listopada. Która z nich jest prawdziwa? Cóż, na razie wie to już tylko samo LG…

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/23/google-pixel-3-xl-lg-v40-thinq-lg-v45-thinq/

Źródło: @OnLeaks, Slashleaks

Reklama