Magia Apple działa - klienci częściej wybierają nowego iPhone'a XS Max niż odświeżonego iPhone'a XS - Tabletowo.pl

Magia Apple działa – klienci częściej wybierają nowego iPhone’a XS Max niż odświeżonego iPhone’a XS

W Polsce najnowsze iPhone’y nie są jeszcze dostępne, ale w niektórych krajach sprzedaż iPhone’a XS i iPhone’a XS Max już ruszyła. Dość szybko okazało się, że klienci częściej wybierają większy model, chociaż jest on droższy. Przy okazji dowiadujemy się też, że Apple Watch series 4 sprzedaje się lepiej niż się spodziewano.

Wszyscy zapewne doskonale pamiętają, jaki szał zapanował, kiedy iPhone X trafił do sprzedaży – ludzie dosłownie oszaleli i wiele osób czatowało, aż na stronie Apple pojawi się możliwość zakupu. Smartfon cieszył się bowiem takim wzięciem, że bardzo szybko czas dostawy się wydłużył do kilku tygodni – kto miał szczęście, dostał go dość szybko, większość musiała jednak swoje odczekać.

I tak, jak rok temu, tak i w tym zadziałała magia nowości. Okazuje się bowiem, że znacznie większą popularnością cieszy się iPhone XS Max, chociaż jest on droższy. Co ciekawe, szczególnie w Chinach, aczkolwiek może to wynikać z zamiłowania mieszkańców tego kraju do smartfonów z dużymi ekranami. Nie bez znaczenia jest jednak również fakt, że najnowszy iPhone ma też klasyczny Dual SIM, tzn. taki, w który można wsadzić dwie karty SIM (na pozostałych rynkach jedna karta to wbudowana e-SIM).

Znamy polskie ceny iPhone’a XR, iPhone’a XS i iPhone’a XS Max

W związku z powyższym, naczelny analityk od Apple, Ming-Chi Kuo prognozuje, że od 25% do 30% ze sprzedanych (tegorocznych) iPhone’ów będzie stanowił właśnie iPhone XS Max. Dla porównania, w przypadku iPhone’a XS odsetek ten ma wynosić zaledwie od 10% do 15%. Największym wzięciem i tak jednak zdaniem analityka będzie cieszył się iPhone XR – tutaj podaje wartości od 55% do nawet 60%. Według prognoz, do końca roku Apple może sprzedać od 75 do 80 milionów tegorocznych iPhone’ów.

Przy okazji Ming-Chi Kuo zauważa również, że Apple Watch series 4 sprzedaje się naprawdę świetnie – nawet lepiej niż się spodziewano. Zapewne wynika to z faktu, że najnowsza generacja przyniosła sporo nowości, z możliwością wykonania EKG bezpośrednio z poziomu smartwatcha na czele (aczkolwiek funkcja ta ma być początkowo dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych).

Polecamy również:

Apple dalej strzyże klientów – zestaw akcesoriów w pudełku do tegorocznych iPhone’ów to jakaś kpina

Źródło: AppleInsider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona