Huawei Mate 40 Pro
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Smartfon Huawei z dodatkowym ekranem na wizualizacjach. To może być bardzo praktyczne rozwiązanie!

Dzięki pracy jednego z entuzjastów możemy obejrzeć, jak wyglądałby jeden z konceptów Huawei, gdyby kiedykolwiek trafił do produkcji.

Wnioski patentowe, które można przeglądać na stronach internetowych urzędów chroniących własność intelektualną z całego świata, mogą rozpalać wyobraźnię. Niejednokrotnie, również na łamach Tabletowo, publikowaliśmy informacje o najciekawszych z nich, zastanawiając się, jak wielki przełom technologiczny obserwowalibyśmy, gdyby któryś z nich rzeczywiście trafił do produkcji.

Dzięki nakładowi czasu i pracy entuzjastów, możemy bliżej przyjrzeć się temu, co do tej pory widzieliśmy jedynie w formie bardzo ogólnych szkiców. Jeden z nich, przedstawiający się w sieci jako HoiINDI, zwizualizował patent Huawei na smartfon z dodatkowym ekranem, umieszczonym tuż obok wyspy aparatów.

Jak wyglądają efekty, spójrzcie sami:

Huawei z dodatkowym ekranem fot. HoiINDI via GizChina
fot. HoiINDI via GizChina

Za wyjątkiem plecków, koncept bardzo przypomina dotychczasowe smartfony Huawei, takie jak Huawei Mate 40 Pro, którymi z pewnością inspirował się grafik.

To, co nowe, znalazło się właśnie z tyłu urządzenia. To niewielki wyświetlacz, mogący prezentować takie dane, jak data, godzina czy powiadomienia. Może również służyć do wyświetlenia obrazu z aparatu głównego, dzięki czemu robienie selfie przy pomocy aparatu głównego będzie znacznie łatwiejsze.

fot. HoiINDI via GizChina
fot. HoiINDI via GizChina

Na grafikach widzimy jedynie wizualizację konceptu, dlatego o jakichkolwiek informacjach o parametrach urządzenia, nawet tych przypuszczalnych, nie może być mowy. Nie wiadomo, czy producent kiedykolwiek zdecyduje się na podjęcie kolejnych kroków, by ciekawą koncepcję wdrożyć do produkcji.

fot. HoiINDI via GizChina
fot. HoiINDI via GizChina

Co sądzicie o takim dodatkowym ekranie? Moim zdaniem, z odpowiednim oprogramowaniem może okazać się bardzo praktyczny. Dodatkowo, świetnie wypełnia miejsce obok wyspy na aparaty, przez co tył smartfona staje się bardziej proporcjonalny. Pytanie tylko, czy w czasach rosnącej popularności składanych smartfonów, tego typu rozwiązania są potrzebne?