smartphone Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite i P40 Lite E już do kupienia w Polsce. Ceny (niestety) się potwierdziły

Huawei P40 Lite i P40 Lite E zostaną oficjalnie zaanonsowane w Polsce dopiero w środę, 4 marca 2020 roku, ale co bardziej niecierpliwi mogą je zamówić już dziś. Ceny smartfonów (niestety) się potwierdziły, więc klienci nie mogą liczyć na specjalną ofertę, bo urządzenia w pełni bazują na Huawei Mobile Services.

Reklama

Huawei P40 Lite i P40 Lite E – cena w Polsce

Wokół cen nowych smartfonów z serii Huawei P Lite zrobiło się małe zamieszanie, ale teraz możemy powiedzieć, że przekazywane przez nas niedawno informacje, które zawdzięczamy naszemu nieocenionemu informatorowi, potwierdziły się (przy okazji pozdrawiamy też tych, którzy w to nie wierzyli – cóż, to my mieliśmy rację ;-)).

Reklama

Oficjalne ceny przedstawiają się następująco:

Smartfony można już zamawiać w sklepie Media Expert, mimo że oficjalnie zostaną zaanonsowane w Polsce dopiero w środę, 4 marca 2020 roku.

Wysyłka Huawei P40 Lite rozpocznie się 5 marca (wersji różowej od 10 marca), natomiast P40 Lite E trochę później, bo 12 marca.

Huawei P40 Lite i P40 Lite E bez aplikacji Google

Są to pierwsze nieflagowe smartfony Huawei w Polsce, które w pełni bazują na Huawei Mobile Services, tj. nie mają dostępu do aplikacji i usług Google. W związku z tym, oficjalne ceny mogą wydawać się wygórowane, bowiem zdaniem wielu osób HMS i AppGallery nie zapewniają takiego samego user experience jak rozwiązania giganta z Mountain View. Chińczycy zdają się jednak wierzyć, że nie potrzebują produktów Amerykanów, bo ich alternatywa ma być podobnie dobra i atrakcyjna dla użytkowników.

Ustalenie cen na takim, a nie innym poziomie, pokazuje więc, że Huawei nie uważa swoich nowych smartfonów za „wybrakowane”. Zobaczymy jednak, czy podobnego zdania będą klienci, ponieważ Chińczycy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby wybór aplikacji w AppGallery był tak samo bogaty jak w Sklepie Google Play, a to właściwie o to najbardziej się w tym wszystkim rozchodzi.

Specyfikację Huawei P40 Lite i P40 Lite E znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule

Znamy polskie ceny Huawei P40 Lite i P40 Lite E – to ten drugi będzie kosztował 999 złotych

 1. Z tego co widzę to kirin 710 wiecznie żywy… P40 lite e to już 3 generacje lajtowow w których siedzi ten procesor

 2. Ukrywanie w sklepie informacji o tym że telefony te nie posiadają Usług Google to bardzo słaba zagrywka.

   1. Bo w każdym innym telefonie, który posiada androida jest to oczywiste, że takie usługi są zainstalowane i to na pewno nie jest normalne, że taka informacja będzie ukrywana. Tak samo jak jest to oczywiste, że każde nowe auto ma zamontowane koła :). Przecież to jest logiczne, że z 95 % osób, które kupi taki telefon nieświadomie, będzie chciało zwrócić go do sklepu. Narobi się tylko więcej syfu i odbije się to negatywnie zarówno na Huawei jak i na sklepach, które sprzedają takie telefony nie informując o tym fakcie klientów.

    1. Jeśli telefon działa, posiada system, jest sklep z aplikacjami, jest internet, można dzwonić i pisać smsy, to jest to telefon w 100% sprawny. To czy są usługi Google, czy ich nie ma nie świadczy o żadnej wadzie telefonu.
     Czy kupując macbook’a sprzedawca mówi Ci, że nie możesz korzystać z jakichś programów lub gier?

     1. Jaki sklep z aplikacjami ten od Huawei bądźmy poważni, to jest atrapa sklepu :) Czyli rozumiem, że dla Ciebie wszystko jest w porządku i bardzo chętnie przesiądziesz się na nowy model Huawei bez usług google ;)

     2. Jeszcze nie jest idealny, ale n a pewno znajdziemy mniej syfu niż w sklepie Google. Z ogromną przyjemnością przesiądę się na taki sprzęt, fakt, że nie na Lite, ale na flagowca jak najbardziej.
      Poza tym została kwestia odpowiedzenia na moje ostatnie pytanie odnośnie macbook’a ;)

     3. No jakby nagle nowy MacBook przestał obsługiwać wiele aplikacji, które do tej pory wszystkie modele wstecz obsługiwały to tak, jak najbardziej powinna być o tym informacja :).

   2. NIe trzeba szukać innych smartfonów. Np. w X-komie w opisie omawianych modeli ujrzysz, że „Smartfon nie posiada fabrycznie instalowanych usług Google Mobile Services”. I to jest już w miarę uczciwe stawianie sprawy, na które ME jakoś się nie zdobyło.

    1. Tylko, że Ty wiesz o co chodzi i ja to wiem, a tacy typowi „janusz i grażynka kowalscy” jak przeczytają hasło „smartfon nie posiada fabrycznie zainstalowanych usług Google Mobile Services” coś z tego zrozumieją ? :) Niestety dla większości ludzi, nie ogarniętych technologicznie trzeba by to bardziej łopatologicznie napisać coś w stylu, że „nie będą dostępne w telefonie sklep Google Play, Gmail, Mapy Google, Youtube itd.”.

 3. A ostatnio tak chwaliście Huawei pod niebiosa, a okazało się, że Xiaomi nie ma konkurencji w tej półce cenowej. :D

 4. I dobrze ze nie ma Google w tych telefonach
  Wycifali się sami z Huawei to teraz niech cierpią ?
  Ja jestem zadowolona pod każdym względem z Huawei i liczę że będzie się dalej świetnie rozwijał ?

  1. Chyba sobie Pani żartuje w tym momencie :). Podejrzewam, że wypisując takie głupoty nie jest Pani w pełni świadoma jak wygląda system bez dostępu do usług google. Tak w skrócie telefon nie ma dostępu do aplikacji Gmail, Map Google, Youtube, Zdjęć, Dysku, sklepu Google Play, aplikacji bankowych, Netflixa itd. Skoro więc Pani to nie przeszkadza, to proponuję kupić, któryś z tych nowych modeli Huawei i używać go co najmniej 2 lata. Jestem ciekawy jak szybko by Pani prosiła, żeby można było wrócić do telefonu z dostępem do tych usług. :) Pozdrawiam

   1. Nie tylko aplikacje bankowe, jest mnóstwo aplikacji które w ogóle mogłyby się wydawać niezwiązane z usługami google a z nich korzystają więc odpada z automatu bardzo dużą ilość aplikacji które tylko używają usług google przy pierwszym uruchomieniu np.

  2. Obecnie Google złożył w kongresie USA prośbę aby móc powrócić do handlu z Huawei.

  1. W Niemczech to ogólnie masz nisze ceny na sprzęt RTV i AGD niż w Polsce a do tego częste promocje np w Saturnie czy Media Markt.

 5. Czasami MM czy Saturn w Niemczech robi czasami świetne rabaty,ja kupiłem LG G8S …za 359€a teraz w Saturnie są po 339€,więc chyba lepszy jest taki LG niż Huawei bez Google a cena niższa…trochę kiepsko z wsparciem aktualizacji ze strony Lg,ale procesor , kamery są ok , akumulator trochę kuleje ,ale dzień bezproblemowo wytrzymuje,używam pocophone F1 i Lg G8S, Huaweia P20Pro oddałem żonie bo miałem. Ale żeby to był taki super smartfon to nie wiem…zdjęcia z LgG8S są naturalne ,z Pocophone z Ggcam są dobre ale brakuje im plastyczności,z Huaweia są ładne ale nie przemawiają do mnie….może inny jestem ładne są ale jakieś takie wyglaskane bez wad….

 6. Po wejściu w link „Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria. Usuń część filtrów, aby zobaczyć listę produktów.”
  ME chyba je usunął ze swojej strony. W wyszukiwarce niby nadal są, ale po wejściu w dany model nie wyświetla go, tylko przekierowuje do działu smartfonów.

 7. Bez mocnego SOC brak usług Google to jednak poważny mankament dlatego jak już brać bez usług to najlepiej najwyższy model , który ma najlepsze podzespoły.Myślę , że takim będzie P40 w najwyższej wersji a tym bardziej Mate 40 w najwyższej wersji.

 8. Zamienniki w AppGallery ->
  Mapy Google – Magic Earth;
  Zdjęcia Google – Yandex Disk;
  Gboard – Swiftkey;
  Dysk Google – Yandex Disk;
  Google Office – Microsoft Office;
  Notatki Google – Yandex Disk;
  Tłumacz Google – Microsoft Translator;
  Gmail – Yandex Mail;
  Chrome – Opera;

  1. Google Pay? YouTube?
   Zresztą to co podałeś to jak tanie zamienniki aliexpress w porównaniu do produktów oryginalnych :D

 9. „Wokół cen nowych smartfonów z serii Huawei P Lite zrobiło się małe zamieszanie, ale teraz możemy powiedzieć, że przekazywane przez nas niedawno informacje, które zawdzięczamy naszemu nieocenionemu informatorowi, potwierdziły się (przy okazji pozdrawiamy też tych, którzy w to nie wierzyli – cóż, to my mieliśmy rację ;-)).”

  Chyba jednak nie mieliście racji ;) Ceny są dużo niższe, do tego opaska gratis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama