Smartfon Huawei z otworem w ekranie uchwycony na filmie. Jeśli nienawidzisz notchy, to może być jakiś kompromis

To, że producenci szukają jakiejś alternatywy wobec wycięcia w ekranie wiadomo już od jakiegoś czasu. Samsung zapowiedział, że jedną z nich staną się wyświetlacze z wycinkiem ekranu w postaci dziury w jednym z jego górnych rogów. Jedni twierdzą, że to gorsze niż notch, a inni się z tego cieszą. Najwyraźniej pierwszym smartfonem korzystającym z takiego rozwiązania będzie Huawei Nova 4.

Huawei wybrał ciekawy sposób na krótką prezentację tego, czego będziemy mogli spodziewać się po modelu Nova 4. Został on dostarczony na scenę imprezy odbywającej się wczoraj w ramach programu, w którym 18-latki z Chin świętują wejście w dorosłość. Podczas show konferansjer wyciągnął z kieszeni telefon Huawei, który nie miał jeszcze swojej premiery i przekazał go nastolatkowi stojącemu obok.

Reklama

Jak widać na zdjęciach, wyświetlacz ma mały otwór w lewej górnej części ekranu. Pozostawia to prawie cały górny pasek na powiadomienia, które w smartfonach z dużym notchem czasem nie potrafią się pomieścić przez miejsce, które zabiera wycięcie.

Dla wielu notch jest całkowicie obojętny, inni zaś po prostu go tolerują, ale jest i spora grupa osób, która unika go jak ognia. Samsung, ogłosiwszy nowy typ wyświetlacza Infinity-O, przysłuży się tej ostatniej grupie użytkowników. Koreańskie urządzenie wyposażone w taki ekran zobaczymy jednak dopiero za kilka miesięcy, a Huawei być może będzie chciało wystrzelić jako pierwsze, ogłaszając premierę Nova 4 jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Gdybyście chcieli zobaczyć Huawei Nova 4 na filmie, to możecie to zrobić, odwiedzając chińską stronę QIY, gdzie opublikowano transmisję ze wspomnianego na wstępie show. Smartfon pojawia się dopiero w połowie 35. minuty, więc będziecie musieli przeskoczyć tam manualnie.

 

źródło: QIY przez Android Authority