HTC Exodus trafi na rynek jeszcze w tym roku. Tylko po co, skoro nie odmieni sytuacji HTC? 18
HTC Exodus

HTC Exodus trafi na rynek jeszcze w tym roku. Tylko po co, skoro nie odmieni sytuacji HTC?

Smartfony mogą mieć niezliczoną ilość różnych zastosowań, którą może ograniczyć jedynie pomysłowość ludzka. HTC postanowiło pójść w jednak dość nieoczekiwaną stronę i wypuścić urządzenie, wykorzystujące… technologię blockchain. Według deklaracji producenta, sprzęt trafi do rąk klientów jeszcze w tym (2018) roku.

Sytuacja finansowa HTC od daaawna jest – nie nazywając rzeczy po imieniu – niespecjalnie dobra. Tajwańczycy co chwilę zmieniają strategię i szukają sposobu na to, aby wyjść na prostą. Z tego właśnie powodu wypuszczają na rynek coraz mniej smartfonów. Nie lada niespodzianką jest więc fakt, że jeszcze w tym roku do rąk klientów trafi urządzenie, wykorzystujące technologię blockchain.

Pod koniec 2017 roku temat kryptowalut były absolutnym Numerem Jeden za sprawą szybującego w ekspresowym tempie w górę kursu Bitcoina – w szczytowym momencie jego wartość otarła się o równowartość 60 tysięcy złotych! Teraz ten hype już minął, aczkolwiek akurat ta kryptowaluta nadal jest sporo warta (w momencie pisania tego artykułu jest to wartość rzędu ~23,5 tysięcy złotych).

HTC Exodus zaprojektowano właśnie z myślą o użytkownikach, którzy obracają kryptowalutami. Smartfon ma wykorzystywać technologię blockchain, a za bezpieczeństwo odpowiadać będzie m.in. technologia TrustZone autorstwa ARM, chroniąca przed włamaniem się przez hakera do elektronicznego portfela – aby się do niego dostać, potrzebne będą własne API HTC.

HTC Exodus ma również mieć na pokładzie tajny algorytm udostępniania Shamira, który pozwala użytkownikom korzystać z mechanizmu odzyskiwania klucza społecznego w celu pobrania hasła i innych zasobów, gdy smartfon zostanie zgubiony lub skradziony.

Cena HTC Exodus nadal nie jest znana, ale wcześniej pojawiły się informacje, że zainteresowani będą mogli za niego zapłacić w kryptowalucie. Przedsprzedaż smartfona rozpocznie się już w październiku, a do rąk klientów trafi on w grudniu 2018 roku.

Źródło: DigiTimes