HTC Exodus 1 (fot. HTC)

Pikujące kursy kryptowalut mogą pogrążyć, ale też – paradoksalnie – pomóc HTC

Rok temu kurs Bitcoina notował najwyższe kursy w historii. Teraz sytuacja jest całkowicie odmienna – zarówno ta, jak i inne kryptowaluty tracą na wartości w zastraszającym tempie. Niektórzy mogą się dziwić, co wspólnego z tym ma HTC, ale prawda jest taka, że ma, i to naprawdę bardzo dużo.

Kryptowaluty są wyjątkowo niestabilne – w ciągu kilku dni ich kurs może mocno wzrosnąć lub spaść, dlatego inwestowanie w nie jest niebezpieczne, a przynajmniej dla tych, którzy są w ich temacie zupełnie zieloni. Obecnie większość przeciętnych osób prawdopodobnie o nich zapomniała i nawet dobrze, ponieważ to, co się aktualnie dzieje na rynku kryptowalut, jest naprawdę straszne.

Reklama

HTC nieco ponad miesiąc temu zrobiło ukłon w stronę osób zainteresowanych kryptowalutami, prezentując smartfon HTC Exodus 1. Przeciętny użytkownik z pewnością się nim nie zainteresuje, ale dla grupy docelowej może być naprawdę użyteczny. Producent wyposażył go bowiem w szereg dedykowanych rozwiązań, m.in. technologię blockchain i społeczny mechanizm odzyskiwania kluczy.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/23/premiera-htc-exodus-1-smartfona-dla-blockchain-i-kryptowalut/

Przedsprzedaż smartfona HTC Exodus 1 rozpoczęła się od razu po jego oficjalnym zaprezentowaniu. W przypadku tego modelu Tajwańczycy zdecydowali jednak, że zainteresowani nie będą płacić w „klasycznej” walucie, tylko krypotwalutami. Klienci mogą zapłacić za ten model 0,15 BTC albo 4,78 ETH. Dostawy urządzeń do użytkowników zaplanowane są na grudzień 2018 roku.

W momencie premiery HTC Exodus 1, 0,15 BTC miało równowartość około 3600 złotych. Teraz, po niespełna miesiącu i w momencie pisania tego artykułu, kurs Bitcoina to ~14100 złotych. Szybkie przeliczenie i okazuje się, że 0,15 BTC ma obecnie wartość ~2100 złotych, czyli aż o 1500 złotych mniejszą niż kilka tygodni temu!

Osoby, które kupiły wcześniej HTC Exodus 1, na pewno są nieźle wkurzone. Z kolei ci, którzy poczekali, z pewnością mają na twarzy uśmiech od ucha do ucha. Ciekawe natomiast, czy HTC spodziewało się, że kurs Bitcoina tak mocno spadnie i firma straci na tym masę pieniędzy. Paradoksalnie, taki obrót spraw może jednak pomóc Tajwańczykom – niższa cena być może zachęci do zakupu tego smartfona więcej osób, na co producent prawdopodobnie liczy.

Z kryptowalutami nigdy nie wiadomo – niewykluczone, że ich kursy zaczną na powrót rosnąć i wtedy uzbierane od klientów kwoty będą więcej warte niż teraz. Mimo wszystko ciekawe, jakie nastroje panują aktualnie w zespole odpowiedzialnym za HTC Exodus 1. Z drugiej strony producent powinien przewidzieć i taki scenariusz. A jeśli tego nie zrobił, to być może podniesie ceny smartfona, aby nie być zbyt wiele stratnym lub wyjść na swoje.

Źródło: @zolty26