Honor 9X Pro (źródło: vmall)

Do Europy trafi zupełnie inny Honor 9X. Zaskakujące posunięcie

Mamy już pewność, że Honor 9X trafi do Polski. Cały czas pojawiają się nowe informacje na temat europejskiej wersji tego modelu i niektóre są wyjątkowo zaskakujące. Niestety, niezbyt pozytywnie… Co więc zaoferuje dostępny na Starym Kontynencie wariant?

Honor 9X w Europie

Wypada zacząć od tego, że w lipcu 2019 roku Honor zaprezentował dwie wersje tego modelu: podstawową i drugą z dopiskiem „Pro”. Są one bardzo do siebie podobne, a największą różnicą jest konfiguracja aparatu głównego: Honor 9X ma podwójny, natomiast Honor 9X Pro potrójny.

Honor 9X i Honor 9X Pro
Honor 9X (po lewej) i Honor 9X Pro (po prawej) / Honor

Pierwsze doniesienia sugerowały, że do Europy trafią oba smartfony. Z najnowszych wynika jednak, że na Stary Kontynent trafi tylko Honor 9X, aczkolwiek będzie się on dość mocno różnił od tego, który jest sprzedawany w Chinach.

Po pierwsze, dostępny w Europie smartfon zaoferuje potrójny aparat, jak Honor 9X Pro, tj. 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix + 2 Mpix. Po drugie, czytnik linii papilarnych w europejskiej wersji znajdzie się na panelu tylnym, a nie na krawędzi, jak w pierwowzorze. Po trzecie, niestety, mieszkańcy Starego Kontynentu będą musieli się zadowolić procesorem HiSilicon Kirin 710F, podczas gdy sprzedawane w Chinach egzemplarze mają na pokładzie nowszy, wydajniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie układ HiSilicon Kirin 810.

smartfon Honor 9X
Tak będzie wyglądał Honor 9X, który trafi do Europy (źródło: @Sudhanshu1414)

O ile pierwsza zmiana jest na plus, a druga raczej neutralna (kwestia osobistych preferencji), tak trzecia jest już wyjątkowo zaskakująca, niestety niezbyt pozytywnie. Nie wiadomo, co stoi za taką decyzją, ale najprawdopodobniej względy ekonomiczne i chęć utrzymania ceny Honora 9X na atrakcyjnym poziomie. Według nieoficjalnych informacji, smartfon w Europie ma kosztować 220-240 euro, co jest równowartością 950-1050 złotych. Mowa tu konkretniej o konfiguracji z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, bowiem najprawdopodobniej tylko ona trafi na Stary Kontynent.

Honor 9X – specyfikacja

Dostępny w Europie Honor 9X ma także zaoferować 6,59-calowy ekran LTPS o rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, wysuwany z wnętrza obudowy aparat 16 Mpix z przysłoną f/2.0, slot na kartę microSD o maksymalnej pojemności 512 GB, moduł NFC, port USB-C, akumulator o pojemności 4000 mAh i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Smartfon po wyjęciu z pudełka będzie pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem EMUI 9.1.1.

Jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie Honor 9X trafi do Polski, ale spodziewamy się jego premiery w naszym kraju na przełomie października i listopada 2019 roku.

*Na grafice tytułowej Honor 9X Pro sprzedawany w Chinach

Źródło: @Sudhanshu1414