technologia GPU Turbo (fot. Huawei Honor)

Honor 9 Lite dostaje aktualizację – i to bardzo ważną, bo przynoszącą technologię GPU Turbo

Najczęściej tak bywa, że najnowsze rozwiązania i technologie zarezerwowane są wyłącznie dla nowych urządzeń. Technologia GPU Turbo, która zwiększa wydajność przetwarzania grafiki, trafia jednak również do starszych i niekoniecznie flagowych smartfonów marek Honor i Huawei. Teraz dostał ją średniopółkowy Honor 9 Lite.

Reklama

Technologia GPU Turbo potrafi zdziałać naprawdę dużo. Według deklaracji producenta, zwiększa wydajność przetwarzania grafiki o 60%, a jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie na energię SoC (System-on-a-chip) o 30%. Najbardziej odczują to osoby, grające w gry na smartfonie, ale niektórzy zauważają, że cały system działa jakby szybciej i płynniej.

Reklama

Technologia GPU Turbo zadebiutowała trzy miesiące temu – pierwszym modelem z nią na pokładzie jest Honor Play, ale stosowną aktualizację otrzymały już także Huawei P20 Pro, Huawei P20 i Honor 10. Teraz dostaje ją również średniopółkowy Honor 9 Lite. Paczka z niezbędnymi do instalacji plikami jest rozsyłana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air) i waży 270 MB. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że przynosi ona jeszcze kilka nowości.

W tym miejscu muszę jednak dodać, że informację o jej udostępnieniu dostaliśmy od właściciela egzemplarza ze sklepu (dokładnie wersji 3 GB/32 GB) i szczerze mówiąc nie wiem, jak sytuacja wygląda w przypadku urządzeń, kupionych u operatorów (znając jednak życie, one pewnie będą musiały trochę poczekać na swoją kolej).

Najnowsza wersja oprogramowania nosi oznaczenie LLD-L31 8.0.0.136(C432). Oprócz technologii GPU Turbo, wraz z nią pojawia się również optymalizacja do funkcji nagrywania ekranu (zniesiono w niej limit nagrywania) oraz jeszcze kilka innych, a także nowsze, sierpniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Aktualizacja z GPU Turbo dla Honor 9 Lite (fot. @maxdila132)

Jak wspomniałem, pełnię możliwości technologii GPU Turbo będą w stanie zauważyć tylko mobilni gracze. Nasz Czytelnik, od którego dostaliśmy informację o aktualizacji dla Honora 9 Lite, nie gra w gry na swoim smartfonie, lecz odniósł wrażenie, że w niektórych aplikacjach są trochę płynniejsze animacje (na przykład w Twitterze i Lawnchair Launcher), aczkolwiek nie wyklucza, że to tylko jego subiektywne odczucie.

Dajcie znać, czy na Waszych Honorach 9 Lite także pojawiła się już powyższa aktualizacja i czy zauważyliście różnicę w działaniu smartfona po jej zainstalowaniu!

Dzięki @maxdila132 za info i screena!