fot. Tabletowo.pl

Honor 10 otrzymał aktualizację do Androida 9.0 Pie i EMUI 9.0

W ostatnich tygodniach sporo smartfonów dostało aktualizację do Androida 9.0 Pie, więc bardzo możliwe, że system ten w końcu pojawi się w statystykach dystrybucji poszczególnych wydań Androida, które Google publikuje co jakiś czas. Do grona urządzeń z najnowszą odsłoną Zielonego Robocika dołączył Honor 10.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla tegorocznego flagowca marki-córki Huawei nareszcie dotarła do Polski. Proces jej udostępniania trwa od co najmniej kilku dni, więc bardzo możliwe, że część z Was już ją dostała. W pierwszej kolejności otrzymują ją egzemplarze z rynku otwartego, czyli kupione w sklepach. Smartfony nabyte u operatorów również mogą się jej spodziewać, jednak już tylko od telekomów zależy, kiedy ją roześlą swoim klientom.

Reklama

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Honora 10 waży dość sporo, bo aż 3,96 GB. Nie powinno to jednak być większym problemem dla właścicieli tego modelu, bowiem dysponuje on 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej, więc miejsca na paczkę z niezbędnymi do przeprowadzenia całego procesu plikami raczej nie zabraknie. Mimo wszystko przed rozpoczęciem instalacji nowego oprogramowania warto na wszelki wypadek wykonać kopię zapasową wszystkich danych, na przykład w chmurze (smartfon ten nie ma slotu na kartę microSD).

Wraz z Androidem 9.0 Pie Honor udostępnia najnowszą wersję swojej nakładki, która przynosi najwięcej nowości. Jak pisze sam producent, EMUI 9.0 wypełniony jest też technicznymi cudami i uproszczonymi procesami (gratulacje za kreatywność dla twórców). Z pełnym changelogiem możecie się zapoznać poniżej – w ogólnym ujęciu nowy interfejs ma być jeszcze bardziej przejrzysty i intuicyjny, a smartfon ma działać sprawniej i oferować więcej inteligentnych funkcji.

Najnowsza kompilacja oprogramowania nosi oznaczenie COL-L29 9.0.0.159 (C432E4R1P9).

 

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Honora 10 (fot. Daniel G.)

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy Wasz Honor 10 też już dostał aktualizację do Androida 9.0 Pie i jakie są Wasze pierwsze wrażenia – m.in. czy smartfon faktycznie działa szybciej i czy nowa wersja oprogramowania pozytywnie wpłynęła na czas pracy na pojedynczym ładowaniu?

Dzięki Bartek F. i Daniel G. za info i screeny!