Google Pixel 3 Lite i Google Pixel 3 XL Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Ta strategia może się opłacić – Google wkrótce wypuści na rynek dwa Pixele ze średniej półki

Chociaż Nexusy z roku na rok drożały, to praktycznie do końca były o wiele bardziej przystępne cenowo niż Pixele, które są jednymi z najdroższych smartfonów na rynku. Google wkrótce jednak wypuści dwa nieco tańsze modele i właśnie mamy okazję obejrzeć je z każdej możliwej strony.

O tańszych wersjach tegorocznych Pixeli mówi się od dłuższego czasu, więc możemy mieć niemal 100% pewność, że w niedalekiej przyszłości Google oficjalnie je zaprezentuje. Producentowi trudno będzie nas jednak zaskoczyć, ponieważ właśnie mamy okazję zobaczyć, jak będą one wyglądać.

Reklama

Rendery Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite

Już na początku wypada odnotować, że wciąż nie wiadomo, pod jakimi nazwami zadebiutują tańsze wersje tegorocznych Pixeli. Roboczo nazywa się je Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite (lub Pixel 3 Lite XL), ale Google wcale nie musi dodawać dopisku „Lite” – równie dobrze może skorzystać z jakiegoś innego (a pole do popisu jest naprawdę duże).

Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite wizualnie będą niemal bliźniaczo podobne do swoich pierwowzorów i w zasadzie jedyną różnicą, widoczną już na pierwszy rzut oka, jest brak tzw. notcha w większym z ww. modeli. Bardziej wnikliwa analiza doprowadzi nas jednak do kolejnych spostrzeżeń. Tańsze wersje tegorocznych Pixeli – w przeciwieństwie do swoich droższych braci – będą miały plastikową obudowę (a nie szklaną), pojedynczą kamerkę do selfie (zamiast podwójnej) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na ich pokładzie najprawdopodobniej zabraknie natomiast głośników stereo.

Specyfikacja Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite

Nie jest to pierwszy przeciek na temat tańszych wersji tegorocznych Pixeli. Na temat większej wiadomo jednak tylko tyle, że zostanie wyposażona w ~6-calowy wyświetlacz Full HD+ o proporcjach 18,5:9 oraz ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616 i będzie miała wymiary 160×76,1×8,2 mm (lub 160×76,1×9 mm jeśli weźmiemy pod uwagę wystający ponad obudowę aparat na tyle.

Znacznie więcej wiemy natomiast na temat specyfikacji Google Pixel 3 Lite – najważniejsze jej elementy poznaliśmy już kilka tygodni temu. Przypomnę więc, że na pokładzie tego smartfona znajdą się 5,56-calowy wyświetlacz TFT LCD IPS o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości 2220×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 670 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 615, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD, pojedynczy aparat główny 12 Mpix (podobno dokładnie taki sam jak w Pixelach 3 i 3 XL), pojedyncza kamerka 8 Mpix na przodzie i akumulator o pojemności 2915 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4+ (przez port USB-C). Urządzenie po wyjęciu z pudełka będzie pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie. Całość ma mieć wymiary 151,3×70,1×8,2 mm (lub 151,3×70,1×9 mm biorąc pod uwagę wystający aparat główny).

Data premiery Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite

Na razie nie wiadomo, kiedy Google zaprezentuje tańsze wersje tegorocznych Pixeli. Sam zainteresowany na ich temat nic nie mówi, więc trudno odgadnąć, jak dużo czasu dzieli nas od premiery modeli Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite. Jeśli jednak producent nie przesadzi z ich cenami, to mogą się one okazać prawdziwymi hitami, gdyż będą średniakami z jednym z najlepszych aparatów na rynku, znacznie lepszym niż te, oferowane przez bezpośrednią konkurencję.

Źródło: 91Mobiles