iQOO logo (fot. Vivo)

Flagowiec iQOO będzie bestią z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 i 12 GB RAM

Tydzień temu minęły dokładnie dwa miesiące od powołania do życia marki iQOO, za którą stoi Vivo. Producent właśnie dał sygnał, że przygotowuje flagowca z krwi i kości, który zachwyci wyśrubowaną specyfikacją techniczną.

Na stronie marki iQOO umieszczono załączony poniżej film-piosenkę, którą stworzyli fani Vivo. Nie znam chińskiego, więc niestety nie mam pojęcia, o czym jest tekst (nie licząc wstawek w języku angielskim), jednak w trakcie słuchania utworu można wyłapać, że „iQOO” wymawia się „aku”.

Reklama

Warto odnotować taki „szczegół”, ponieważ spora część zainteresowanych nadchodzącym flagowcem marki mogła się zastanawiać, jak poprawnie wymawia się jej nazwę.

A jest czym się interesować, ponieważ właśnie sama marka zdradziła co nieco na temat swojego pierwszego smartfona. Patrząc na wymienione parametry, od razu widać, że producent szykuje flagowca z krwi i kości, bowiem specyfikacja jest naprawdę wyśrubowana.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie się nazywać ten smartfon, ale zapewne dowiemy się tego wkrótce. Już teraz wiemy jednak, że urządzenie zostanie wyposażone w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640 i aż 12 GB RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej.

Nadchodzący flagowiec będzie też miał moduł NFC, złącze USB-C i akumulator o pojemności 4000 mAh, a w oprogramowaniu aparatu zostanie dodana funkcja Super HDR, która jest ulepszoną wersją klasycznego HDR. Jak tłumaczy serwis Digital Trends, Sztuczna Inteligencja ustawia odpowiednią ekspozycję w większej liczbie klatek (dokładniej dwunastu), a następnie scala je wszystkie w jeden, bardziej naturalny obrazek.

Na udostępnionej przez iQOO grafice pojawia się również cyfra 44. Według niektórych źródeł, może ona odwoływać się do technologii superszybkiego ładowania o mocy 44 W, jednak na razie nie można mieć co do tego 100% pewności – to tylko przypuszczenia.

fot. oficjalny profil marki iQOO w serwisie Weibo

Jeszcze nie wiadomo, kiedy marka iQOO zaprezentuje swojego flagowca, ale jego premiera musi zbliżać się nieuchronnie, skoro producent tak hojnie podzielił się informacjami na temat jego specyfikacji technicznej.

Źródło: Weibo, Vivo