Elephone A6 Mini (fot. Elephone)

Ładniutki ten Elephone A6 Mini. Nawet jeśli dość nieudolnie stara się udawać iPhone’a XR

Jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że klienci kupują oczami. Po przeczytaniu „Elephone A6 Mini” większość obojętnie przeszłaby obok tego smartfona, jednak jego wygląd aż krzyczy, żeby się nim zainteresować. Prawdopodobnie spora w tym zasługa widocznej już na pierwszy rzut oka inspiracji duuużo droższym iPhonem XR.

Lubię żółty. Lubię też intensywne kolory i momentami żałuję, że producenci poszli w gradientowe obudowy, które do mnie jakoś niespecjalnie przemawiają, chociaż niewątpliwie są efektowne. Prawdopodobnie właśnie dlatego Elephone A6 Mini od razu przykuł moją uwagę, kiedy zobaczyłem tę samą grafikę, którą Wy widzicie na samej górze.

Poniżej możecie natomiast zobaczyć kolejny render tego smartfona, który prezentuje zarówno jego tył, jak i przód, tylko już w niebieskiej wersji kolorystycznej. W tym momencie staje się jasne, że Elephone A6 Mini jest inspirowany duuużo droższym iPhonem XR, jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi.

Producent przygotował bowiem obudowy w identycznych kolorach, w jakich dostępny jest smartfon Apple. Nie wierzę, że to przypadek. Tym bardziej, że Elephone pokusiło się nawet o „zaprojektowanie” łudząco podobnej tapety do tej, jaka widoczna jest na grafikach promocyjnych iPhone’a XR.

Zwykle takie „inspirowanie” mnie drażni, lecz w tym przypadku nawet mi się podoba – być może właśnie z uwagi na fakt, że na rynku brakuje smartfonów w obudowach w tak wyrazistych kolorach. Gradientowe bowiem, jak już wspomniałem, niespecjalnie mi się podobają.

Pod względem specyfikacji Elephone A6 Mini również zapowiada się całkiem przyzwoicie, chociaż należy się liczyć z tym, że będzie to raczej budżetowa konstrukcja. Na liście parametrów wyróżnia się 4 GB RAM i najnowszy system Android 9.0 Pie, ponieważ zainstalowanie tego ostatniego nawet na początku 2019 roku nie jest takie oczywiste (zob. m.in. Samsungi Galaxy M10 i Galaxy M20).

Oprócz tego, Elephone A6 Mini zaoferuje też 5,71-calowy wyświetlacz z wycięciem w kształcie kropli wody w górnej części, 32 GB pamięci wbudowanej (najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD), podwójny aparat główny 16 Mpix + 2 Mpix na tyle, kamerkę o rozdzielczości 16 Mpix z trybami upiększającymi na przodzie i funkcję rozpoznawania twarzy. Czytnika linii papilarnych również nie zabraknie – ma się on znajdować na bocznej krawędzi smartfona.

Sercem Elephone A6 Mini ma być natomiast czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor MediaTek Helio A22, którego znajdziemy też na pokładzie m.in. Xiaomi Redmi 6A. W urządzeniu pojawi się również 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Na razie nie znamy daty oficjalnej premiery Elephone A6 Mini, nie wiemy także, ile smartfon będzie kosztował.

Źródło: Elephone, GizChina