Xiaomi Black Shark 2 uchwycony na filmie. Szykuje się wielki powrót kolorowych diod w telefonach | Tabletowo.pl

Xiaomi Black Shark 2 uchwycony na filmie. Szykuje się wielki powrót kolorowych diod w telefonach

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Black Shark zadebiutował w kwietniu tego roku jako odpowiedź na Razer Phone’a i wpasował się w kształtującą się dopiero niszę smartfonów przeznaczonych dla graczy. Teraz, gdy Razer Phone 2 został zaprezentowany, zadziwiająco szybko napotykamy na informację o Black Shark 2. Czyżby Xiaomi zamierzało wydać drugi gamingowy smartfon w jednym roku?

Na oficjalnej stronie Xiaomi Black Shark umieszczono niejasny zwiastun, który sugeruje, że już wkrótce zostanie zaprezentowane nowe urządzenie (a może nawet więcej niż jedno). To tyle z oficjalnych źródeł informacji. Znacznie ciekawsze jest to, czego dowiadujemy się o modelu Black Shark 2 zza kulis.

Co prawda na filmie, który przedostał się do sieci, nie widzimy nawet frontu urządzenia, a jedynie jego tył, ale już to daje nam spore pojęcie, czego można spodziewać się po nowym smartfonie dla graczy od Xiaomi, a mianowicie: kolorowych światełek. Tak jak w wypadku Razer Phone’a 2, w Black Shark 2 dostaniemy barwne diody RGB w logo na pleckach telefonu oraz dwa mieniące się kolorami paski ukryte (choć to chyba niezbyt właściwe słowo) w jego bocznych ramkach.

Xiaomi Black Shark 2, tak jak Razer Phone 2, ma być wyposażony w procesor Snapdragon 845 oraz 8 GB pamięci RAM, ale też dwukrotnie większą od swojego rywala pamięć wewnętrzną – 128 GB. Będzie miał też wyświetlacz o proporcjach 18:9, a nie 16:9, jak w RP2, choć nie zadziała on z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Przewiduje się, że Xiaomi będzie kosztować około 500 dolarów. Jeśli tak by było, Black Shark 2 byłby znacznie tańszy od Razera kosztującego 799 dolarów.

Przy okazji możemy zaobserwować ciekawie zarysowujący się trend świecących logo i kolorowych wstawek z diodami RGB. Osobiście bardzo podobają mi się takie bajery i choć są znacznie bardziej prądożerne niż pojedyncze diody do powiadomień, z chęcią wyposażyłbym się w smartfon z takimi funkcjami. Chyba właśnie tak działa to wewnętrzne dziecko, o którym często się mówi – jeśli coś się świeci, rusza i wydaje dźwięki, to chcę to mieć ;)

Razer Phone 2 już jest. Z lepszym chłodzeniem procesora i świecącym logo – jak na gamingowy smartfon przystało

źródło: SlashLeaks przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona