Smartfon bez fizycznych klawiszy? Wszystko możliwe dzięki HTC i funkcji „Sense Touch” | Tabletowo.pl

Smartfon bez fizycznych klawiszy? Wszystko możliwe dzięki HTC i funkcji „Sense Touch”

Dołącz do dyskusji 0

Wraz z upływem czasu, na obudowach smartfonów mieściło się coraz mniej fizycznych przycisków. Kiedyś urządzenie było wyposażone w klawisze do odbierania i odrzucania połączeń, fizyczne menu, cofnij czy klawisz spustu aparatu. Większość z nich została zastąpiona dotykowymi odpowiednikami. Dziś pozostały jedynie przyciski regulacji głośności i włączania (plus czytniki linii papilarnych w niektórych modelach). Jednakże w przyszłości mogą zniknąć i one, a pomysł na ich zastąpienie ma HTC, wraz z funkcją Sense Touch. Ale spokojnie – to tylko koncept.

Wszystkiego dowiadujemy się dzięki Evanowi Blassowi, który na swoim Twitterze umieścił wideo, pochodzące od projektantki HTC – Danelle Vermeulen.

Na filmie widać urządzenie nazwane roboczo HTC Ocean. Nie ma sensu jednak poświęcać mu czasu, ponieważ, jak potwierdza Danelle, jest to koncept stworzony tylko i wyłącznie na potrzeby prezentacji funkcji. Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest właśnie całkowity brak fizycznych przycisków na obudowie. Czym zatem będzie nam dane wykonanie czynności, takich jak np.: wybudzenie urządzenia, bądź regulacja głośności? Odpowiedzią na to pytanie jest tzw. „Sense Touch”. Na czym to polega?

Otóż Sense Touch jest to nowy sposób interakcji ze smartfonem, w których główną rolę odgrywają… boczne ramki urządzenia. Przykładowo, kiedy wejdziemy w aplikację odtwarzacza, możemy zwiększyć, bądź zmniejszyć głośność, poprzez przesunięcie palcem w górę lub w dół, po jednej z bocznych krawędzi. Inną funkcją jest włączenie aplikacji, na przykład Asystenta Google, który na filmie został uruchomiony poprzez pojedyncze tapnięcie w boczną ramkę. Z kolei w aplikacji aparatu, dotknięcie ramki zadziała jak przycisk spustu migawki.

Oczywiście możliwości interakcji na pewno może być więcej, w końcu to tylko koncepcyjne wideo, które prezentuje nam wizję tajwańskiego producenta. Z tego samego powodu, możemy uznać także Sense Touch jako ciekawostkę, która może w ogóle się nie pojawić. Niemniej jednak, HTC zawsze lubiło eksperymentować. W końcu to smartfony tajwańskiego producenta były jednymi z pierwszych urządzeń z głośnikami stereo na przednim panelu czy podwójnym aparatem, który możemy ujrzeć w coraz większej liczbie urządzeń.

Czy podobnie będzie z Sense Touch? Przyszłość pokaże, póki co pozostaje nam czekać na dalsze przecieki.

Źródła: Android Central, 9to5Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona