fot. Apple

Apple dalej strzyże klientów – zestaw akcesoriów w pudełku do tegorocznych iPhone’ów to jakaś kpina

Apple nigdy nie było hojne, ale w ostatnim czasie producent zdecydowanie przesadza z oszczędnościami. Tym bardziej, że klienci tracą na tym podwójnie. Okazuje się bowiem, że zestaw akcesoriów w pudełku do tegorocznych iPhone’ów jest wyjątkowo ubogi. Co więcej, oszczędności dotknęły także iPhone’y 8, 8 Plus, 7 i 7 Plus.

Chociaż sam smartfon jest oczywiście najważniejszy, to nie może on istnieć bez akcesoriów. Producenci dodają je w pudełku wraz z urządzeniem, aczkolwiek w przypadku tegorocznych iPhone’ów lepsze byłoby określenie „podstawowe” lub „niezbędne”, bowiem od teraz zestaw sprzedażowy jest bardzo ubogi.

Część z Was zapewne pamięta doniesienia, według których do tegorocznych iPhone’ów Apple (nareszcie) miało dorzucić szybką ładowarkę o mocy 18 W (co odpowiada m.in. standardowi Qualcomm Quick Charge 3.0). Cóż, nasze nadzieje okazały się płonne, bowiem do iPhone’a XS, iPhone’a XS Max i iPhone’a XR dodawana jest taka sama wolna ładowarka, jak do pozostałych iPhone’ów, czyli 5 V/1 A, co daje moc na poziomie 5 W.

Jest to śmiesznie mało, ponieważ smartfony będą ładować się przy jej użyciu przez kilka godzin. Chyba, że ktoś ma MacBooka – wtedy może skorzystać z dodawanej do niego ładowarki o mocy 30 W. Oczywiście można też sobie taką sprawić, ale w oficjalnym sklepie Apple trzeba za nią zapłacić 249 złotych, a do tego przy okazji należy dokupić także kabel USB Typu C-Lightning za kolejne (co najmniej) 99 złotych. W sumie daje to więc wydatek rzędu 348 złotych. Rozbój w biały dzień.

To jednak nie jedyna oszczędność, o jaką pokusiło się Apple. Okazuje się bowiem, że do tegorocznych iPhone’ów producent nie dodaje przejściówki z Lightning na 3,5 mm złącze słuchawkowe. Jeśli ktoś chce ją mieć, musi ją kupić – w oficjalnym sklepie za 39 złotych. Co więcej, przejściówka ta zniknęła również z pudełek do iPhone’ów 8, 8 Plus, 7 i 7 Plus, chociaż do tej pory koncern z Cupertino ją w nich umieszczał.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/12/smartfon-apple-iphone-xr-iphone-xs-iphone-xs-max-cena-polska-ile-kosztuje-kiedy-w-sprzedazy/

https://www.tabletowo.pl/2018/09/13/smartfon-apple-iphone-7-iphone-7-plus-iphone-8-iphone-8-plus-nowa-nizsza-cena/

Źródło: The Verge