Jakie baterie mają tegoroczne iPhone’y? My już to wiemy | Tabletowo.pl

Jakie baterie mają tegoroczne iPhone’y? My już to wiemy

Dołącz do dyskusji 0

Apple chyba jako jedyne nigdy nie podaje pojemności baterii w iPhone’ach. Prędzej czy później i tak jednak dowiadujemy się, jakie akumulatory mają najnowsze modele. Tak też jest w tym przypadku – tydzień po oficjalnej premierze wyszło na jaw, jakimi ogniwami charakteryzują się iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR.

iPhone’y rządzą się zupełnie innymi prawami niż smartfony z Androidem – Apple nigdy nie pakuje do nich baterii o bardzo dużych pojemnościach, starając się zapewnić dobry czas pracy na pojedynczym ładowaniu odpowiednią optymalizacją oprogramowania i zastosowaniem energooszczędnych podzespołów. Z tego powodu producent na stronie podaje wyłącznie szacunkowe pracy w określonych scenariuszach, zupełnie pomijając informację o pojemności akumulatora.

Prędzej czy później jednak i tak dowiadujemy się, jakie baterie mają najnowsze iPhone’y – nie inaczej jest w przypadku tegorocznych modeli. Tydzień po oficjalnej premierze wiadomo już, ogniwa o jakich pojemnościach zasilają iPhone’a XS, iPhone’a XS Max i iPhone’a XR.

W iPhonie XS bateria ma pojemność 2658 mAh, czyli jest nieco mniejsza niż w iPhonie X – ten ostatni ma bowiem akumulator 2716 mAh. Mimo to, Apple na swojej stronie deklaruje, że nowszy model może pracować do 30 minut dłużej na pojedynczym ładowaniu niż jego bezpośredni poprzednik.

iPhone XS Max ma natomiast baterię o pojemności 3174 mAh – to aktualny rekord, ponieważ do tej pory żaden iPhone nie mógł się pochwalić takim akumulatorem. Apple deklaruje, że smartfon ten może pracować na pojedynczym ładowaniu do 1,5 godziny dłużej niż iPhone X i jednocześnie zapewni lepsze czasy pracy w każdym scenariuszu niż iPhone XS.

Jeśli zaś chodzi o iPhone’a XR, to ten ma baterię o pojemności 2942 mAh. Na swojej stronie producent podaje, że zapewni ona dłuższy o 1,5 godziny czas pracy na pojedynczym ładowaniu niż akumulator w iPhonie 8 Plus, który dysponuje ogniwem 2691 mAh.

Źródło: MyDrivers przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona