Smarter Than You - papier, kamień, nożyce na sterydach - Tabletowo.pl

Smarter Than You – papier, kamień, nożyce na sterydach

Dołącz do dyskusji 0

Papier, kamień, nożyce to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych gier towarzyskich na świecie. Niestety, w czasach w których większość ludzi nosi w kieszeni urządzenie mogące pełnić rolę prostej konsoli do gier, rozgrywka ograniczająca się do wyboru jednego z trzech gestów (lub pięciu, jeśli doliczyć jaszczurkę i Spocka) nie wzbudza już zbyt wielkich emocji.

Studio EightyEight Games postanowiło więc odświeżyć nieco wspomnianą zabawę, dodając do niej kilka udziwnień i przekształcając ją w produkcję dla pokolenia selfie i hashtagów. Efektem jest gra Smarter Than You, w której papier, kamień i nożyce zastąpione zostały przez strzałę, miecz i unik. Tym co najbardziej odróżnia wspomniany tytuł od jego pierwowzoru jest jednak fakt, iż przed wykonaniem każdego ruchu otrzymujemy zestaw losowych słów, które musimy wykorzystać do blefowania, budując z nich zdanie wprowadzające naszego przeciwnika w błąd. Każdy wykorzystany wyraz zmienia też nieco wartość punktową poszczególnych ataków, a co za tym idzie obrażenia, które zadamy przeciwnikowi jeśli uda nam się go przechytrzyć. Po każdej rundzie dostajemy zaś punkty doświadczenia, które (przynajmniej na razie) pełnią tu funkcję czysto kosmetyczną. Gra wyposażona została w asynchroniczny multiplayer, dzięki czemu możemy jednocześnie pojedynkować się z wieloma przeciwnikami, co niestety sprawia, że często zdążymy zapomnieć o grze zanim którykolwiek z nich wykona kolejny ruch.

Jeśli więc macie ochotę sprawdzić, jak prezentuje się Papier, kamień, nożyce na miarę nowego tysiąclecia, gra dostępna jest do pobrania za darmo w sklepie z aplikacjami App Store.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona