Smartbook Surfer w Niemczech za 179 euro (update)

Smartbook Surfer

Smartbook AG, niemiecki producent elektroniki użytkowej, specjalizujący się przede wszystkim w komputerach, postanowił wejść na tabletowy rynek. Najnowsze urządzenie firmy – Smartbook Surfer – oferowane jest u naszych zachodnich sąsiadów za 179 euro. Sprawdźmy czy warto w niego inwestować.

Smartbook Surfer może się pochwalić przede wszystkim dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 7-cali, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, WiFi oraz GPS-em. Urządzenie działa dzięki procesorowi TTC8902 o zegarze 720MHz z 256MB DDR2 oraz 2GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki obecności slotu kart pamięci.

Kamerka internetowa, dwa porty USB, wyjście HDMI oraz bateria o pojemności 1400 mAh to pozostałe dane techniczne modelu. Warto dodać, że Smartbook Surfer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1.

Producent podaje, że urządzenie obsługuje Flash. Jest to jednak bardzo wątpliwe, gdyż Adobe Flash do działania potrzebuje Androida 2.2, czyli nowszej wersji platformy Google. Ale podobno cuda się zdarzają.

Cena Smartbook Surfer w jednym ze sklepów internetowych to 179 euro. Przeliczając na złotówki wychodzi 715 złotych. Sami musicie zdecydować czy jest to odpowiednia cena jak na powyższe dane techniczne.

Update:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia to 249 euro, czyli 1000 złotych.

Źródło