Smart Cover dla iPada tym razem rzeczywiście smart? | Tabletowo.pl

Smart Cover dla iPada tym razem rzeczywiście smart?

Dołącz do dyskusji 0

Większość użytkowników tabletów próbuje w jakiś sposób chronić swoje urządzenia. Przed zarysowaniami, uszkodzeniami czy upadkiem. Czasami są to pełne etui, pokrowce, a czasami tylko cienkie i lekkie pokrywy typu Smart Cover (dla iPada) czy Touch Cover (dla Surface).

Twórcy starają się, żeby nie były to zwyczajne akcesoria ochronne. Często umieszczają w nich klawiatury, dodatkowe porty czy inne funkcje. W przypadku iPada, pokrywa Smart Cover wcale nie jest jednak taka „smart”. Co prawda pozwala automatycznie włączać i wyłączać ekran oraz ustawiać urządzenie w trybie stojącym, ale oprócz tego nie niesie ze sobą innej wartości dodanej. Konkurencja nie śpi i wyposaża swoje tablety w dedykowane akcesoria, które znacznie zwiększają funkcjonalność. Koronnym przykładem takiego rozwiązania jest cieniutka klawiatura do tabletów Surface, która zmienia je w laptopy.

apple-ipad-smart-cover-notifications-660x462

Apple najwyraźniej nie jest fanem zintegrowanych klawiatur, bo nie zdecydował się na skopiowanie takiego rozwiązania, ale wniosek patentowy, który trafił do amerykańskiego urzędu wskazuje na to, że następna generacja Smart Cover będzie dużo ciekawsza. Zgłoszone rysunki nasuwają nam jedno oczywiste skojarzenie – HTC One (M8) z Dot View. Otwory w obudowie miałyby umożliwiać wyświetlanie kontekstowych informacji na ekranie blokady. Rycina pokazuje również jeden większy pionowy otwór, stanowiący niejako mini-ekran, na którym mogą być wyświetlane powiadomienia czy inne aktualne informacje.

apple-ipad-smart-cover-priority-notifications-660x476

Rozwiązanie jest niewątpliwie ciekawe i może spodobać się osobom, które chcąc chronić swój tablet nie mają zamiaru pakować go w grube i ciężkie etui. Nie wszystkim to przeszkadza i nie wszyscy przykładają do tego wagę. Ale jest spora grupa odbiorców, dla których estetyka i komfort użytkowania jest równie ważna jak funkcjonalność i bezpieczeństwo. A czy Wy wolicie pełne etui całkowicie chroniące tablet z wszystkich stron czy pokrywy zabezpieczające jedynie ekran? A może w ogóle nie korzystacie z takich rozwiązań?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona