Słuchawki to nie jedyne, co zniknie z iPhone'a 7 22
iPhone 7 Plus/Pro

Słuchawki to nie jedyne, co zniknie z iPhone’a 7

Newsy o usunięciu portu mini-jack, czyli klasycznego wejścia na słuchawki, są ogólnie uważane za pewnik. Jednakże ostatnie przecieki wskazują na to, że nie będzie to jedyny element, który Apple chce usunąć z iPhone’a 7.

Francuski serwis internetowy odkrył na ostatnich zdjęciach, które wyciekły do internetu, że w iPhone 7 najprawdopodobniej zostanie usunięty również fizyczny przycisk wyciszania. Obecny od pierwszej wersji smartfonu, przez lata umożliwiał błyskawiczne wytłumienie dźwięków w urządzeniu. Teraz jednak – jeżeli wierzyć nieoficjalnym informacjom – zostanie on zupełnie usunięty.

iphone-7-plus1

Zostały natomiast przyciski regulacji głośności – tak samo, jak w przypadku iPhone’a 6s i iPhone’a 6. Natomiast warto jeszcze zaznaczyć, że brak przycisku wyciszania urządzenia zanotowano na zdjęciu iPhone’a 7 Plus, które przedostało się do internetu. Zdjęcie potwierdza też brak portu mini-jack na słuchawki oraz podwójną kamerę na tylnej obudowie smartfonu. Czyli wszystko to, co już wiemy na temat tegorocznego flagowca Apple.

Wyciszanie iPhone’a będzie zapewne możliwe tylko z Centrum akcji, czyli wysuwanego wirtualnego paska z poziomu ekranu urządzenia. Moim zdaniem jest to jednak mniej intuicyjne rozwiązanie – aby wyciszyć telefon trzeba bowiem wykonać kilka gestów. Fizyczny przycisk miał tę zaletę, że wystarczyło przesunąć palcem, aby wyciszyć całe urządzenie.

Źródło: NowhereElse