Słuchawki Nokia Power Buds, które naładujesz 30 razy przez etui, trafiły do polskich sklepów

Nokia postanowiła podejść do tematu słuchawek typu TWS (True Wireless Stereo) nieco inaczej niż konkurencja. Inni stawiają na estetyczne etui, potrafiące maksymalnie kilkukrotne doładowanie pchełek. Nokia zrobiła z niego powerbank.

Reklama

Nokia Power Buds – długodystansowiec

Słuchawki Nokia Power Buds mogliśmy zobaczyć na targach IFA 2019. Wśród innych nowości pojawiły się tam wtedy także wspomniane budsy. Od razu zwróciły na siebie uwagę, dzięki nieprzeciętnie dużej pojemności baterii w etui. 3000 mAh mają przecież smartfony, a tutaj użyto podobnego ogniwa do zmagazynowania energii dla niepozornych słuchawek. Dzięki takim zapasom, budsy można ładować nawet do 30 razy, co jest w tym segmencie urządzeń wyjątkowe.

Zakładając, że jednokrotne naładowanie daje około 5 godzin słuchania muzyki, sumarycznie możemy dobić do 150 godzin działania słuchawek od jednego ładowania etui do drugiego!

Oczywiście dodatkowe miliamperogodziny odbiły się na wymiarach etui – ta bateria gdzieś musiała zostać zamontowana. Dlatego całe opakowanie ładujące mierzy 79 x 48,5 x 31 mm. Sama słuchawka ma wymiary 25 x 23 x 23,8 mm.

Co poza baterią?

Nokia Power Buds mają jeszcze kilka godnych wspomnienia właściwości. Są ładowane przez USB-C, łączą się przez Bluetooth 5.0 i są odporne na wodę na tyle, na ile tego wymaga standard IPX7 (ochrona przed skutkami zanurzenia w wodzie na głębokość do 1 metra przez 30 minut).

Oprócz tego można nimi sterować przy pomocy gestów, również przywołując asystenta głosowego Google. Same właściwości muzyczne nie są na stronie Nokii zbyt dokładnie opisane. Wspomniano na niej jedynie, że słuchawki wyposażono w przetworniki grafenowe 6 mm.

Cena i dostępność Nokia Power Buds

Słuchawki TWS od Nokii można już kupić w Polsce. Są dostępne w sklepach Avans, Euro i Media Expertza 399 zł.

źródło: Nokia dzięki gsmmaniak