słuchawki Oppo Enco Q1
Słuchawki Oppo Enco Q1 (fot. Oppo)

Oppo Enco Q1 – słuchawki z hybrydową, aktywną redukcją hałasu z otoczenia

Oppo podczas europejskiej premiery Reno 2 pochwaliło się nie tylko smartfonami. Już niedługo w Polsce kupić będziemy mogli najnowsze, bezprzewodowe słuchawki Enco Q1.

Enco Q1 to słuchawki z hybrydową, aktywną redukcją hałasu z otoczenia. Charakteryzują się 11,8 mm przetwornikami dynamicznymi, pasmem przenoszenia na poziomie 20 Hz – 20 kHz i certyfikatem odporności na zachlapania IPX4. Słuchawki schowane są w plastikowym pasku, który można zawiesić na szyi. Z telefonem połączymy się przez Bluetooth 5.0, a naładujemy je przez port USB-C. Bateria powinna wystarczyć na 15 godzin ciągłego odsłuchu, jeśli korzystamy z aktywnej redukcji szumów. Jeżeli z niej zrezygnujemy, czas pracy wydłuży się do 22 godzin. Enco Q1 ładują się do pełna w dwie godziny. W sytuacji kryzysowej podpięcie ich na 10 minut da dodatkowe dwie godziny działania. Słuchawki ważą 42 gramy.

Reklama
słuchawki Oppo Enco Q1
Słuchawki Oppo Enco Q1 (fot. Oppo)

Na pasku skorzystać możemy z czterech przycisków. Pierwszy włącza i wyłącza aktywną redukcję szumów, a jego podwójne kliknięcie przełącza między trzema trybami (muzyka, kino i gra). Kolejne służą do zmiany poziomu głośności i przełączaniu się między piosenkami. Ostatni przycisk ma najwięcej funkcji: pojedynczym kliknięciem odbierzemy telefon, czy też zatrzymamy muzykę, przytrzymaniem przez 2 sekundy włączymy słuchawki, wyłączymy przytrzymaniem przez 4 sekundy i przełączymy w tryb parowania po 6 sekundach trzymania przycisku. Jeśli nasz smartfon ma wbudowanego asystenta głosowego, dwukrotne kliknięcie przycisku wielofunkcyjnego go wybudzi.

słuchawki Oppo Enco Q1
OPPO Enco Q1 pochwalić się mogą zadowalającą baterią / OPPO

Widać, że najnowsze słuchawki od Oppo mają przede wszystkim spełniać nasze wymagania odnośnie wygody. Oferują one lekki pasek, 3 pary końcówek w zestawie, szybkie ładowanie oraz magnetyzowaną obudowę przetworników, dzięki której słuchawki zawsze będą trzymać się razem. No i oczywiście aktywna redukcja szumów.

Jeśli jesteście zainteresowani najnowszą propozycją od Oppo, będziecie mogli ją zakupić już od 22 października. Enco Q1 na naszym rynku mają kosztować 359 złotych. Producent przygotował trzy wersje kolorystyczne – czarną, białą i pomarańczową.

słuchawki Oppo Enco Q1
Słuchawki Oppo Enco Q1 (fot. Oppo)

Źródła: Oppo, informacja prasowa