Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest... - Tabletowo.pl

Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest…

Dołącz do dyskusji 0

Jeden z najbardziej znanych serwisów o smartfonach, Phone Arena, pokusił się o przeprowadzenie ślepych testów jakości zdjęć wykonywanych przy pomocy sześciu flagowców dostępnych obecnie na rynku. Jak to mawiają w nagłówkach SuperExpressu: „rezultaty mogą Cię zszokować!”.

Oczywiście nie można traktować tych rezultatów jak wyroczni, jednak wiele one mówią o postrzeganiu jakości zdjęć z poszczególnych aparatów przez użytkowników. Dziwi szczególnie miejsce HTC One M9, który jest praktycznie rok młodszy niż większość jego konkurencji.

Zacznę od ostatecznych wyników:

  1. Nokia Lumia 930 – 6032 głosy
  2. Samsung Galaxy Note 4 – 5936 głosów
  3. iPhone 6 Plus 4344 – głosy
  4. Google Nexus 6 3965 – głosów
  5. Samsung Galaxy S5 – 3282 głosy
  6. HTC One M9 – 1247 głosów
Tabletowo.pl Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest... Apple Ciekawostki HTC Microsoft Nokia Samsung

Zwyciężyła „leciwa” już Lumia 930 bardzo nieznacznie wyprzedzając Galaxy Note 4. Solidne trzecie miejsce zajął iPhone 6 Plus, który przez zachodnie media próbuje być kreowany na niekwestionowanego lidera mobilnej fotografii. Jak się okazuje praktyka pokazuje coś innego – szczególnie, jeśli nie wiemy, które zdjęcie zostało zrobione przez który smartfon. Tak jak pisałem wcześniej, wyjątkowo słabo spisał się One M9, który tak naprawdę będzie konkurować już wkrótce z Galaxy S6 czy następcą Lumii 930. Tym bardziej wynik ten wydaje się mierny. HTC nie poradziło sobie z wyeliminowaniem największej wady M8, czyli właśnie słabej jakości zdjęć z tylnego aparatu. Coś znowu poszło nie tak.

Poniżej znajdziecie przykładowe zestawienia (głównie zbliżenia), ale po pełne porównanie odsyłam na stronę Phone Arena.

Tabletowo.pl Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest... Apple Ciekawostki HTC Microsoft Nokia Samsung   Tabletowo.pl Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest... Apple Ciekawostki HTC Microsoft Nokia Samsung   Tabletowo.pl Ślepe testy aparatów w smartfonach. A zwycięzcą jest... Apple Ciekawostki HTC Microsoft Nokia Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona