Slate 8 Plus, czyli Huawei MediaPad M1 z logo HP na obudowie 17

Slate 8 Plus, czyli Huawei MediaPad M1 z logo HP na obudowie

Dzisiaj Kasia pisała Wam o HP Slate 10 Plus, który jest wierną kopia tabletu Huawei MediaPad 10 Link+. Okazuje się, że to nie jedyny taki ruch, który niedługo powinien zostać oficjalnie zaprezentowany. Huawei MediaPad M1 również doczeka się prawdopodobnie wersji z logo HP na obudowie i będzie nazywać się Slate 8 Plus. 

HP Slate 8 Plus to 8-calowe urządzenie, które wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za moc odpowiadania 1 GB pamięci RAM oraz autorski 4-rdzeniowy procesor Huawei HiSilicon V9R1 (Kirin 910) o taktowaniu 1,6 GHz. Poza tym znajdziemy w nim 16 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, łączność 3G, głośniki stereo na przednim panelu, aluminiową obudowę oraz Androida 4.4 KitKat. Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, ale możemy założyć, że nie będzie się ona różnić niczym od wspomnianego wcześniej MediaPada M1.

Nie ma też na razie żadnych informacji o tym dlaczego Huawei będzie wypuszczać na rynek identyczne ze swoimi tablety, ale z logiem HP. Zapewne dowiemy się tego dopiero podczas prezentacji tych urządzeń. Jeśli jednak szukacie czegoś mocniejszego to powinniście rzucić okiem na HP 10 Plus, który nie jest już kopią produktu chińskiej firmy.