Slack integruje się z narzędziami Office 365, a Dropbox zacieśnia współpracę z Google Docs

Wiele firm używa Slacka do komunikacji wewnętrznej. Platforma ta jest prawdziwym kombajnem, który umożliwia rozmowy, synchronizację i podział zadań oraz łatwą wymianę plików między pracownikami. Żeby praca szła jeszcze sprawniej, do tego rozbudowanego komunikatora dodano narzędzia Office 365.

Slack z obsługą pakietu Microsoft Office 365

Jeśli korzystamy z pakietu Office 365, to dostęp do poczty e-mail, kalendarza czy plików, będziemy mogli zyskać bezpośrednio z poziomu Slacka – bez potrzeby przeklikiwania się między kartami przeglądarki czy oknami programów. Zostało to zgrabnie połączone z funkcjami samej platformy komunikacyjnej. Na przykład, jeśli przez kalendarz programu Outlook zostaniemy zaproszeni do wzięcia udziału w spotkaniu, możemy na takie zaproszenie odpowiedzieć jednym kliknięciem. Slack automatycznie ustawi nasz status na „Na spotkaniu”, kiedy wydarzenie się rozpocznie.

Trochę podobne udogodnienie pojawia się w przypadku e-maili. Jeśli korespondencja dotyczy naszych kolegów ze Slacka, możemy przekierować rozmowę z mailowej skrzynki odbiorczej do odpowiedniego kanału na Slacku lub do prywatnych wiadomości. W samej rozmowie da się też znacznie szybciej udostępniać pliki z chmury OneDrive. Dołączenie odpowiedniego linku jest tak proste jak wrzucenie załącznika w postaci pierwszego lepszego dokumentu z pulpitu.

Gdy plik jest dodawany do kanału lub wiadomości bezpośredniej, jest automatycznie indeksowany, włącznie z analizą jego zawartości. Oprócz tego, Slack dodał możliwość podglądania zawartości prezentacji PowerPoint, arkuszy Excela czy plików Worda bez konieczności pobierania całego dokumentu – na razie jest to dostępne dla „zwykłych” załączników, ale taki podgląd zostanie również udostępniony dla plików udostępnianych z poziomu OneDrive’a.

Dropbox zyskuje integrację z Dokumentami Google

Użytkownicy zalogowani na konto Google G Suite, będą mogli uzyskać bezpośredni dostęp do swoich plików z poziomu Dropboksa. Edycja, zapisywanie treści w arkuszach i prezentacjach oraz udostępnianie efektów swojej pracy będzie teraz możliwe z jednego miejsca. Również wtedy, gdy w udostępnionych przez nas plikach zostanie dodany komentarz, zostaniemy powiadomieni przez Dropboksa o dokonanych zmianach.

Integrowanie Dropboksa z aplikacjami G Suite w pierwszej kolejności zacznie się od klientów Dropbox Business.

źródło: Slack, Dropbox przez Engadget, Slashgear