Samsung Galaxy Tab S5e

Masz słabsze połączenie Wi-Fi w tablecie Samsung Galaxy Tab S5e? „Bo go źle trzymasz”

10 lat. Prawie tyle minęło od czasu, kiedy Apple dało użytkownikom iPhone’ów 4 odpowiedź na pytanie, dlaczego ich telefony mają problem z zasięgiem. Hasło „bo źle trzymasz” i mu podobne, stało się internetowym memem, który przez lata służył za ostrzeżenie dla innych producentów mobilnych sprzętów, by zastanawiali się, gdzie ukrywają anteny do łączności bezprzewodowej w swoich smartfonach i tabletach. Samsung zapomniał o tej lekcji z przeszłości.

Najnowsze telefony Samsunga doskonale radzą sobie z przypadłością, która męczyła iPhone’a 4 – niezależnie od sposobu, w jaki trzymamy smartfon, będzie on miał pełny zasięg Wi-Fi, jeśli tylko znajdujemy się w odpowiedniej odległości od routera. Nie da się jednak tego powiedzieć o tablecie Galaxy Tab S5e, w którym zauważymy spadek siły sygnału Wi-Fi, jeśli złapiemy go nie za ten róg ekranu, co trzeba.

Reklama

Problem może pojawić się, gdy zechcemy złapać urządzenie obiema rękami w pozycji horyzontalnej. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że w takiej sytuacji siła sygnału Wi-Fi zauważalnie spada. Rzecz jasna bardzo szybko jedna z redakcji, która miała ten model „na stanie”, sprawdziła te doniesienia. I rzeczywiście, gdy dłoń zakrywa konkretny róg tabletu, wpływa to na odbiór sygnału sieci. Chodzi dokładnie o lewy dolny róg urządzenia, gdy trzymamy je w pozycji horyzontalnej, a aparat główny zwrócony jest w lewą stronę (patrząc z pozycji użytkownika).

Obejście tego jest dość proste – wystarczy obrócić tablet tak, by aparat był bliżej prawej dłoni użytkownika. Wtedy moduł anteny pozostanie wolny, znajdując się w prawym górnym rogu, za który rzadko chwytamy, trzymając tablet. Trzeba jednak powiedzieć, że tego typu niedociągnięcie jest niedopuszczalne w tablecie, niezależnie od tego, ile kosztuje. Samsung na razie nie komentuje sprawy. Rzecz nie wydaje się być do naprawienia za pomocą zdalnej aktualizacji, bo po wynika z konstrukcji tego modelu.

Ogólnie Galaxy Galaxy Tab S5e ma przyzwoitą specyfikację i świetnie spełnia się w zadaniu domowego urządzenia kanapowego. 10,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli znakomicie nadaje się do oglądania filmów, w czym pomagają cztery głośniki AKG i pojemna bateria 7040 mAh. Biorąc pod uwagę cenę, która w Polsce wynosi 1799 zł (za wersję Wi-Fi), trudno o lepszy wybór, jeśli poszukujemy tabletu działającego na Androidzie. Tylko trzeba pamiętać, jak go trzymać…

Samsung Galaxy Tab S5e w Polsce. Warto rozważyć wersję z LTE

źródło: Slashgear