Skype już pod koniec tego miesiąca umożliwi nagrywanie rozmów wideo

Jeżeli miałbym wskazać pierwsze komunikatory, które towarzyszyły mi podczas przygody z komputerami, to byłyby to na pewno Gadu-Gadu oraz Skype. Ten drugi nadal widnieje na liście programów na moim aktualnym laptopie, lecz sięgam do niego coraz rzadziej. Miło jednak spogląda się na to, że Microsoft nadal dba o starego, dobrego skajpa – deweloperzy już niedługo umożliwią użytkownikom nagrywanie przeprowadzanych przez siebie rozmów.

Skype to program, który został zaprezentowany światu piętnaście lat temu. Od tamtego czasu bezustannie się rozwija, choć muszę przyznać, że mało która zmiana przykuła moją uwagę aż tak bardzo, jak ta. Okazuje się bowiem, że jeszcze w lipcu, komunikator umożliwi nagrywanie rozmów.

Reklama

Prawie wszystkie odcinki hehTecha nagrywamy z Adrianem za pomocą Audacity, prowadząc przy tym wideorozmowę przy pomocy Skype. Kto wie, może już niedługo uda nam się ograniczyć ten proces tylko do tego drugiego?

Możliwość nagrywania rozmów jest ściśle oparta na internetowej chmurze, dzięki czemu będziecie mieli dostęp do archiwalnych nagrań bez względu na miejsce świata oraz aktualnie używany system operacyjny – na dysku lokalnym, podobno, nie zostaje nic. Ekipa z Microsoftu tłumaczy również, że wszystkie osoby nagrywane, są informowane o tym fakcie natychmiast, gdy rozpocznie się rejestracja, a ta obejmuje zarówno dźwięk, jak i wideo (w tym współdzielony ekran).

Pewnie nikt z Was się nie zdziwi jeżeli powiem, że funkcja nagrywania rozmów na Skype to tak naprawdę nic nowego – w internecie można znaleźć co najmniej kilka aplikacji, które to umożliwiały. Trudno jednak udawać, że implementacja takiej funkcji w samym oprogramowaniu docelowym, nie jest lepszym rozwiązaniem.

Możliwość nagrywania rozmów prawdopodobnie jest pokłosiem trybu Content Creator (tudzież Twórca Treści), z którym nieco eksperymentował jakiś czas Microsoft. Umożliwiał on bezpośrednie przekazanie multimediów ze Skype’a do programów takich jak Xsplit, Wirecast czy Vmix.

Jeżeli chodzi o samego Skype’a, to Microsoft zapowiedział, że zmian będzie więcej. Oprócz nadchodzącego jeszcze w tym miesiącu nagrywania rozmów, pojawić ma się między innymi nowy design aplikacji, bardziej zbliżony do tego, który jest nam znany z wersji mobilnej.

źródło: The Verge