Skype pójdzie z torbami? WhatsApp wkrótce uruchomi połączenia wideo

Twórcy bardzo popularnej platformy komunikacyjnej obiecali, że już wkrótce WhatsApp otrzyma nową funkcjonalność – darmowe połączenia wideo z poziomu aplikacji. Ma ona być udostępniona wszystkim w ciągu najbliższych dni.

I nie byłoby to dla Skype praktycznie żadnym zagrożeniem, ponieważ większość z ponad miliarda użytkowników WhatsApp korzysta z aplikacji na urządzeniach mobilnych. Z tym, że funkcja rozmów wideo ma być dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego, czy używają Androida, iOS czy Windowsa.

Wprowadzamy tę funkcję, ponieważ wiemy, że czasami głos i tekst to po prostu za mało
– WhatsApp

Na blogu WhatsApp można przeczytać: Chcemy, żeby te funkcje były dostępne dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na najdroższe telefony lub mieszkają w krajach, gdzie sieci komórkowe są wybitnie rozwinięte.”

Żeby nawiązać połączenie wideo, użytkownicy będą musieli jedynie otworzyć czat, kliknąć ikonę telefonu, z którego rozwiną się dwie opcje – wykonania połączenia audio lub wideo, i zacząć rozmawiać.

whatsapp-video

Założony w 2009 roku WhatsApp zaczynał jako aplikacja umożliwiająca wymienianie podstawowych wiadomości tekstowych. W ubiegłym roku dołączono możliwość wykonywania połączeń głosowych, z czego codziennie korzysta ponad 100 milionów ludzi. Mając tak wielkie zaplecze w postaci miliarda użytkowników, WhatsApp może stać się królem połączeń wideo we współczesnym internecie, który na naszych oczach przekształca się z sieci komputerów stacjonarnych w sieć połączonych urządzeń mobilnych.

 

źródło: cnet