Skype 2.5 umożliwia wideorozmowy na tabletach z systemem Android Honeycomb

Na usta ciśnie się radosne „nareszcie!”, a zaciśnięte pięści samoczynnie wędrują w górę w geście symbolizującym zwycięstwo. W ten lub inny sposób możemy wyrazić swoje zadowolenie z faktu, że nowa, zaktualizowana wersja komunikatora Skype 2.5, która pojawiła się dziś w sklepie Android Market, umożliwia wideorozmowy na tabletach internetowych z systemem Android Honeycomb.

Od dawna zastanawiałem się, dlaczego producenci umieszczają w swoich tabletach kamery internetowe o rozdzielczości wyższej niż VGA. Do czasu pojawienia się dzisiejszej aktualizacji, aplikacja Skype nawet nie wykrywała ich obecności, a programy zewnętrzne (Fring, gTalk) mogły pochwalić się bardzo słabą jakością wysyłanego i odbieranego obrazu. Komunikator Skype w wersji 2.5 pozwala na przeprowadzenie wideokonferencji pomiędzy użytkownikami tabletów z systemem Android Honeycomb oraz kilkunastu smartfonach z najwyższej półki.

Reklama

Dajcie znać, jak podoba Wam się zaktualizowana wersja komunikatora Skype i czy bez najmniejszego problemu działa ona na Waszym tablecie. Krótki test przeprowadzony na Acerze Iconii Tab A500 zakończył się wynikiem jak najbardziej pozytywnym, podobne opinie napływają ze strony użytkowników Samsunga Galaxy Tab 10.1, Motoroli Xoom oraz Asusa Eee Pad Transformer.

via Engadget