SkyDrive na iOS akutalizowane do wersji 3.0 | Tabletowo.pl

SkyDrive na iOS akutalizowane do wersji 3.0

Dołącz do dyskusji 0

Po kilku starciach między gigantami: Microsoft oraz Apple, firma z Redmond wypuszcza w końcu aktualizację SkyDrive dla „iSprzętu”. Aplikacja ta umożliwia przechowywanie danych na dysku internetowym. Popularność takiego rozwiązania wciąż się zwiększa – trudno się dziwić, przy coraz tańszych pakietach internetu mobilnego i większych zapotrzebowaniach na pojemność urządzeń przenośnych.

Najnowszy update wnosi przede wszystkim możliwość zainstalowania aplikacji na iPadzie mini oraz iPhone 5. Właściciele 7.9-calowego tabletu musieli dotychczas korzystać z konkurencyjnych programów, takich jak Dropbox, Box czy Google Drive. Dodatkowo można teraz będzie pobierać zdjęcia w pełnej rozdzielczości, a nie tak jak wcześniej, po uprzedniej kompresji.

Warto wspomnieć, że wciąż niedostępne jest dokupienie dodatkowej przestrzeni z poziomu aplikacji. Jest to jeden z powodów nieporozumienia między Apple oraz Microsoftem – wysokość prowizji od takiej transakcji. Firma z Cupertino oczekiwała 30% z wpłaty użytkownika, co spotkało się z odmową ze strony twórcy SkyDrive. To także miało wpływ na tak późną aktualizację aplikacji. Na szczęście dla użytkowników „iSprzętu” wygląda na to, że giganci osiągnęli kompromis.

Zmiany w wersji 3.0 :

  • wsparcie dla iPada mini oraz iPhone’a 5,
  • możliwość pobierania zdjęć w pełnej rozdzielczości (bez kompresowania jak wcześniej),
  • ulepszona współpraca aplikacji trzecich z plikami przechowywanymi w SkyDrive,
  • ulepszone uploadowanie plików do SkyDrive przez aplikacje trzecie,
  • odświeżona ikona aplikacji oraz elementy wizualne,
  • inne poprawki.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w App Store. Przypomnijmy, że dla darmowego konta przydzielane jest na starcie 7 GB pojemności.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona