aplikacja mPay

Już nie przez SkyCash, a mPay zapłacimy w strefie płatnego parkowania w Warszawie

Aktualnie za płatności mobilne w strefie płatnego parkowania w Warszawie odpowiadała firma SkyCash. Jak informuje stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, przyszła pora na zmiany.

Informacja pojawiła się w sieci za sprawą serwisu Cashless. Z kontekstu daje się zauważyć, że wiele osób jest zdziwionych takim obrotem spraw. Oto bowiem SkyCash, który zarządzał SPP w Warszawie przez kilka ostatnich lat, nie będzie mógł świętować kontraktu na kolejny rok. W przetargu na pole position wysunął się konkurencyjny mPay, który zgarnął całą pulę i rozpocznie obsługę strefy parkowania już w marcu.

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że przetarg został rozstrzygnięty już jakiś czas temu, jeszcze w 2018 roku, jednak wtenczas władze stolicy zdecydowały się na przedłużenie procedury o dodatkowe trzy miesiące. Przez cały ten dodatkowy czas za obsługę strefy płatnego parkowania odpowiadał zwycięzca poprzedniej procedury przetargowej, czyli właśnie SkyCash.

W niedalekiej przyszłości, ZDM w Warszawie zamierza wprowadzić usługę, dzięki której do obsługi strefy płatnego parkowania będzie można zdywersyfikować liczbę firm, które zarządzają strefą. Nie wszyscy są zwolennikami wskazywania na tylko jedną firmę, która zarządza tak ogromną strefą.W chwili obecnej szampany może jednak otwierać zarząd mPay, który za obsługę strefy zgarnie 1,5% przyjętych wpłat.

źródło: Cashless