Skoda otrzyma innowacyjne reflektory

Czeski producent zaprezentował nową technologię oświetleniową, w którą zostanie wyposażona odświeżona Skoda Superb. Reflektory Full LED matrix nie tylko mają zapewnić większe bezpieczeństwo, ale przede wszystkim komfort podróżowania.

Technologia Full LED matrix nie jest zupełną nowością. Rozwiązanie to od pewnego czasu stosuje już Audi w swoich najbardziej prestiżowych modelach. Reflektory bazujące na diodach LED nie tylko oferują wydajniejsze źródło światła, dzięki czemu lepiej oświetlają drogę, ale także zapewniają o wiele dłuższy promień jego padania, co pozytywnie wpływa na komfort podróżowania.

Reklama

Teraz innowacyjne lampy matrycowe mają trafić również do mniej prestiżowej marki niemieckiego koncernu, jaką jest Skoda. Odświeżony face liftingiem model Superb będzie pierwszym pojazdem produkcyjnym czeskiej marki wyposażonym w nowy system oświetleniowy. Składa się on z modułu LED dla świateł drogowych i mijania, trzech kolejnych segmentów LED dla świateł drogowych oraz napisu „Skoda Crystal Lighting” wygrawerowanego wewnątrz obudowy.

Diody LED obejmują ponadto światła do jazdy dziennej, światła pozycyjne, a także po raz pierwszy zastosowane w Skodzie dynamiczne kierunkowskazy, które zapalają się od jednej do drugiej strony, tworząc efekt „pływającego” migacza.

Powyżej głównego reflektora Skoda umiejscowiła dodatkowe struktury LED, będące częścią nowej funkcji Coming/Leaving Home. Odpowiada ona za włączanie i wyłączanie poszczególnych elementów świateł w ustalonej kolejności podczas uruchamiania lub opuszczania pojazdu.

Wszystkie funkcje nowych świateł Skody można prześledzić na poniższym filmie:

źródło: Skoda