Sklep Play sam przypomni, by usunąć nieużywane przez nas aplikacje

Sklep z aplikacjami od Google to kopalnia ciekawych programów. Jest ich jednak tak wiele, że czasem ściągamy je wręcz hurtowo, a następnie na dłuższy czas zapominamy o tym, że mamy je na swoim smartfonie. Google chce to zmienić, dając nam jednocześnie możliwość zwolnienia tych parunastu-parudziesięciu MB, jakie te programy zajmują.

Kto korzysta z absolutnie wszystkich aplikacji, które pobrał z Google Play, niech podniesie rękę do góry. Dziękuję tym parunastu osobom ;) Czy tego chcemy czy nie, mając do dyspozycji nieraz i po 200 GB przestrzeni na pliki, każdy z nas staje się w jakimś sensie próżny i zaczyna gromadzić programy, które nie dość, że zajmują określoną część miejsca na dysku, to jeszcze mogą zaśmiecać system, sprawiając, że ten w dłuższej perspektywie czasowej nieco zwolni. Nie sposób też nie dopowiedzieć o baterii, którą niektóre aplikacje wciąż potrafią wydrenować.

Reklama

Skoro sami nie potrafimy zadbać o porządek, z pomocą przychodzi Google. Niektórzy użytkownicy raportują już o widocznym powiadomieniu ze Sklepu Play, które przypomina o tym, że wypadałoby zrobić na dysku porządki. Po tapnięciu na komunikat dostaniemy się do sekcji Powiadomień, skąd możemy uzyskać listę programów, z których od dłuższego czasu nie korzystaliśmy. Nowa funkcja podpowie też, ile miejsca zwolnimy po usunięciu wybranej apki.

W chwili obecnej wiemy, że funkcja pojawiła się już w Europie. Precyzując, w Holandii. Niektórzy użytkownicy z innych państw Beneluksu również potwierdzają obecność tej funkcji. Wygląda więc na to, że tym razem Google zdecydowało się wdrożyć nową funkcję na początku u nas, w Europie. Miło. Pozostaje mieć nadzieję, że polscy użytkownicy również nie będą musieli na nią czekać zbyt długo. Do jej otrzymania wstrzymam się z porządkami na dysku, które miałem zaplanowane gdzieś tak od pół roku ;)

źródło: AndroidWorld