[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych

Najczęściej w przypadku rażącego błędu cenowego do transakcji finalnie nie dochodzi, zamówienie jest anulowane, a przy dobrych wiatrach zamawiający otrzymują najwyżej jakiś słaby rabat na następne zakupy.

Wczoraj można było zamówić w MediaMarkt m.in. Spider Mana oraz Shadow of the Tomb Raider na PS4 za 49 złotych. Mowa o grach, które od tygodnia w najlepszych promocjach pojawiały się za ok. 150 zł. Są to całkiem świeże i przede wszystkim popularne tytuły. Nie bez powodu więc o „promocji” zrobiło się głośno.

Reklama

Mamy tu do czynienia z klasycznym błędem cenowym, bo takie gry na konsole nie kosztują tak mało nawet po kilku latach od premiery. Łowcy tego typu okazji postanowili wykorzystać wyżej opisaną sytuację i chociaż do kupujących zaczęły już dochodzić standardowe maile informujące o anulowaniu zamówień, to dziś MediaMarkt wydał komunikat, że… zamówienia jednak uzna.

Źródło: Łowcy Gier FB

Dobrze też, że tzw. handlarze, którzy chcieli zamówić więcej niż jedną sztukę na „promocyjnej” cenie dostaną tylko jeden egzemplarz zamówionej gry.

Pewnie nigdy nie dowiemy się ile osób skorzystało z wpadki MediaMarktu, ale niewątpliwie zyskali tą decyzją serca graczy. Może było warto?

To nie pierwsza tego typu sytuacja, ale na pewno nieleżąca do rzadkości. Podobnie było kiedyś chociażby z Samsungiem Galaxy S7 edge w Komputroniku, którego niektórym dzięki wpadce cenowej udało się kupić w 2016 roku za… 2200 zł  (zamiast 3 tys. zł).

[AKTUALIZACJA]

Niestety okazało się, że w MediaMarkt panuje lekki chaos komunikacyjny. Dużo nabywców zaczęło zgłaszać, że sklep jednak anulował część zamówień broniąc się faktem, że MM miał ograniczoną liczbę sztuk „dostępnych w promocji” lub… że to jednak był błąd cenowy. Sklep twierdzi też, że produkty były wysyłane zgodnie z kolejnością ich składania, ale i tu klienci powątpiewają w tę teorię.

Mamy więc na oko 3-4 sprzeczne komunikaty i prawdopodobnie ogromną liczbę niezadowolonych klientów. Raczej nie dowiemy się jak było naprawdę i niektórzy będą musieli obejść się smakiem. Sporo osób zamierza skierować ten temat do UOKiK.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/13/recenzja-gry-marvels-spider-man/

Źródło: Łowcy Gier