[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych 22

[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych

Najczęściej w przypadku rażącego błędu cenowego do transakcji finalnie nie dochodzi, zamówienie jest anulowane, a przy dobrych wiatrach zamawiający otrzymują najwyżej jakiś słaby rabat na następne zakupy.

Wczoraj można było zamówić w MediaMarkt m.in. Spider Mana oraz Shadow of the Tomb Raider na PS4 za 49 złotych. Mowa o grach, które od tygodnia w najlepszych promocjach pojawiały się za ok. 150 zł. Są to całkiem świeże i przede wszystkim popularne tytuły. Nie bez powodu więc o „promocji” zrobiło się głośno.

Mamy tu do czynienia z klasycznym błędem cenowym, bo takie gry na konsole nie kosztują tak mało nawet po kilku latach od premiery. Łowcy tego typu okazji postanowili wykorzystać wyżej opisaną sytuację i chociaż do kupujących zaczęły już dochodzić standardowe maile informujące o anulowaniu zamówień, to dziś MediaMarkt wydał komunikat, że… zamówienia jednak uzna.

[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych 23
Źródło: Łowcy Gier FB

Dobrze też, że tzw. handlarze, którzy chcieli zamówić więcej niż jedną sztukę na „promocyjnej” cenie dostaną tylko jeden egzemplarz zamówionej gry.

[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych 24

Pewnie nigdy nie dowiemy się ile osób skorzystało z wpadki MediaMarktu, ale niewątpliwie zyskali tą decyzją serca graczy. Może było warto?

To nie pierwsza tego typu sytuacja, ale na pewno nieleżąca do rzadkości. Podobnie było kiedyś chociażby z Samsungiem Galaxy S7 edge w Komputroniku, którego niektórym dzięki wpadce cenowej udało się kupić w 2016 roku za… 2200 zł  (zamiast 3 tys. zł).

[AKTUALIZACJA]

Niestety okazało się, że w MediaMarkt panuje lekki chaos komunikacyjny. Dużo nabywców zaczęło zgłaszać, że sklep jednak anulował część zamówień broniąc się faktem, że MM miał ograniczoną liczbę sztuk „dostępnych w promocji” lub… że to jednak był błąd cenowy. Sklep twierdzi też, że produkty były wysyłane zgodnie z kolejnością ich składania, ale i tu klienci powątpiewają w tę teorię.

[Aktualizacja] Spider Man na PS4 za 49 złotych, czyli krótka historia o tym, że sklepy jednak potrafią wyjść z twarzą z wpadek cenowych 25

Mamy więc na oko 3-4 sprzeczne komunikaty i prawdopodobnie ogromną liczbę niezadowolonych klientów. Raczej nie dowiemy się jak było naprawdę i niektórzy będą musieli obejść się smakiem. Sporo osób zamierza skierować ten temat do UOKiK.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/13/recenzja-gry-marvels-spider-man/

Źródło: Łowcy Gier