Już wkrótce odbierzesz paczkę również w sklepie ABC

Jeśli w pobliżu swojego domu macie sklep ABC, na pewno ucieszycie się z tej wiadomości. Już wkrótce pojawi się możliwość zarówno nadania, jak i odbioru paczki, bowiem sklepy tej sieci będą mogły stać się placówkami pocztowymi.

Reklama

Do sieci ABC należy w Polsce około 8600 sklepów, co czyni ją największą w kraju. Firma pocztowa Pointpack nawiązała współpracę z grupą Eurocash, dzięki czemu w wybranych placówkach będziemy mieli możliwość nadania i odebrania paczki. Organizator grupy poinformował, że sklepy ABC staną się operatorami pocztowymi, co wiąże się z tym, że będą mogły być otwarte także w niedziele niehandlowe (a dokładniej, że tego dnia za ladą będą mogli stanąć szeregowi pracownicy). Czy to kierowało spółką przy decyzji o uzyskanie statusu placówki pocztowej?

Reklama

Sklepy ABC są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że małe niezależne sklepy są beneficjentem wprowadzonych zmian legislacyjnych. W przypadku wdrożenia usług kurierskich, chodzi tutaj o zupełnie nowe korzyści dla przedsiębiorców – rzecznik prasowy Eurocash, Jan Domański

„Wkrótce”?

Kiedy pojawi się możliwość odbioru i nadawania paczek w sklepach ABC? Możemy spodziewać się tego już lada moment.

Pierwsze sklepy abc będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku – rzecznik prasowy Eurocash, Jan Domański

Wiemy, że sklepy, które będą zainteresowane obsługą przesyłek, mają zgłaszać się samodzielnie. Oznacza to, że nie każdy początkowo zostanie placówką pocztową, jednak sukcesywnie ma się to zmieniać. Pytanie tylko – jak szybko? Obecnie mamy najobfitszy dla branży e-commerce okres przedświąteczny. Dla właścicieli każda sekunda ma ogromne znaczenie, a perspektywa większej ilości klientów będzie na pewno kusząca. Pozostaje nam jedynie czekać na pojawienie się usługi „Moja Paczka” w najbliższym sklepie ABC.

Pomoc w obsłudze dostaw kurierskich zapewnią sklepom ABC Pointpack, DHL Parcel oraz Polskie ePłatności. Właściciele jednocześnie mogą spodziewać się większych obrotów, ponieważ z badań wynika, że 3 na 10 klientów przy okazji nadawania/odbierania paczki robi też zakupy.

Źródło: WiadomościHandlowe; Money.pl